Hlavní obsah
Foto: ZOO Ostrava

Ostravská zoologická zahrada nabízí komentované prohlídky skleníků

Od května do října probíhají každou první sobotu v měsíci komentované prohlídky skleníků v ostravské zoo. Zájemci tak mohou nahlédnout do míst, kam běžně nemají návštěvníci přístup - do moderního skleníkového komplexu s významnou kolekcí užitkových rostlin jižních zemí.

Foto: ZOO Ostrava
Ostravská zoologická zahrada nabízí komentované prohlídky skleníků

Výstavba skleníkového komplexu v zázemí zoo byla součástí rozsáhlého projektu Botanizace zoo a přímo tak navázala na vybudování Botanického parku, který se pro návštěvníky otevřel v roce 2007. Skleníky, jejichž plocha je téměř 1 000 m2, slouží mimo jiné k pěstování rostlin určených pro doplnění expozic zvířat i k výsadbě záhonů podél návštěvnických tras.

Prohlídky proběhnou opět v sobotu 6. července. Během dne se budou opakovat celkem třikrát, a to v 11.00, v 13.00 a v 15.00 hodin. 

Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu vyzvedne průvodce. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na telefonním čísle 596 241 269.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků