Hlavní obsah
Foto: Beáta Sklářová

Ostravská univerzita se chystá na svou premiérovou účast při Noci vědců

Noc vědců se tradičně koná vždy čtvrtý zářijový pátek, letos se uskuteční 27. září a Ostravská univerzita se této akce zúčastní ve své premiéře.

Foto: Beáta Sklářová
Ostravská univerzita se chystá na svou premiérovou účast při Noci vědců

Pojďte se nabít energií od lidí, kteří vám zpřístupní svá vědecká pracoviště, nabídnou zajímavé prohlídky, přednášky i neformální besedy, ukázky vědecké práce a vědeckých experimentů, ale třeba i hry a zábavu. Slibujeme, že se nebudete nudit a budete překvapeni, jakou energií vás nabije poznávání „všeho možného“ napříč obory, zastoupenými v tento den Filozofickou, Lékařskou a Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity.

Akce je určena všem bez rozdílu věku a vstup na akci je samozřejmě zdarma.

Stačí si vybrat z pestrého programu, který bude probíhat ve dvou budovách Ostravské univerzity. Obě budovy budou spojeny naučnou stezkou nazvanou „Z pohádky do pohádky“, díky které se budete moci seznámit s legendami vztahujícími se k významným místům města Ostravy a to pomocí Geocashingu nebo detektivním pátráním po budovách.

Budova Filozofické fakulty na ulici Reální 3, Moravská Ostrava od 16.00 do 22.00 hod: stanoviště Lékařské fakulty OU nabízí měření krevního tlaku, měření triacylglycerolů a glukózy v krvi, měření tuku v těle, základy první pomoci, simulátor stáří. V bezprostředním okolí Filozofické fakulty OU se můžete projít komentovanou procházkou po perlách ostravské architektury, v budově vám pak zábavnou formou představí vybraná pracoviště, můžete si zahrát šachový turnaj o Pohár prorektora pro vědu a vnější vztahy anebo shlédnout animované pohádky pro děti s vědecko-technologickou tématikou, stavět si se stavebnicí Merkur, hrát různé logické hry a hlavolamy, vydat se po stopách dinosaurů anebo poznávat vědu v praxi v podání kriminalistických techniků Městského ředitelství policie Ostrava (snímání otisků, zajištění stop, ohledání místa činu,…).

Budova Přírodovědecké fakulty na ulici Chittussiho 10, Slezská Ostrava od 18.00 do 22.00 hod nabízí: chemické divadlo „Jak osvobodit Chemilu?“, přednášku „Záhadný svět hmyzu“, spektroskopickou show, dále přednášku „Národy v Oceánii na prahu 21. století“. Ale nejen to. Můžete zjistit, co jsou to fraktály či jak se kóduje s využitím světelné signalizace, shlédnout světelnou chemickou show, absolvovat noční měření a pozorování geodetickými přístroji, prohlédnout si nerosty, entomologické sbírky, masožravé rostliny či kosterní exponáty nebo laboratoře biofyziky, kde vám představí například růstové komory pro rostliny anebo v laboratoři biologie pozorovat, jak pod mikroskopem vypadají světélkující protisté. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků