Hlavní obsah
Kmotr vzpomíná na šumperské začátky... Foto: Lenka Žáčková

Ondřej Sokol tentokrát překvapil jako Kmotr

Křtů knih, CD a společenských her se konají desítky, ale křest knihy Kmotr od Maria Puza v podání herce a režiséra Ondřeje Sokola, který se konal 18. listopadu v pasáži Paláce Fénix v Praze, byl opět něčím nečekaným.

Kmotr vzpomíná na šumperské začátky... Foto: Lenka Žáčková
Ondřej Sokol tentokrát překvapil jako Kmotr

Pravdou také je, že tato kniha si pozornost zaslouží, a tak pro větší dramatičnost hlavní protagonista křtu sáhl do své vlastní historie a prozradil něco o své šumperské zločinecké dráze, i když s mírnou nadsázkou, která mu je velmi blízká.

„Organizovanému zločinu jsem se ale věnoval jen chvíli. V Šumperku jsem byl hlavou dvoučlenné zločinecké organizace, což bylo nepříjemné v tom, že jsme byli neustále v patové situaci při hlasování. Bylo to na základní škole a naši činnost jsme ukončili po první akci, kdy jsme se rozhodli ukrást bonbóny v obchodě pro ruské vojáky. Každé části naší organizace totiž chutnaly jiné a navíc jsme oba hodinu jen odpoutávali pozornost,“ svěřil se s vážnou tváří známý vtipálek.

Luxusní vydání tří románů Maria Puza, které Sokol křtil v doprovodu taneční skupiny The Pack před kavárnou divadla Studio DVA, obsahuje 50 originálních ilustrací inspirovaných kultovním filmem KMOTR o rodině dona Corleona. Kniha je vložena do pouzdra ve tvaru krabice na whisky, jsou v ní díky kombinaci speciálních technik tři průstřely ráže 9 mm a do svazku je vlepená červená lacetka s mosazným nábojem ráže 9 mm Luger. 

„Knížka je to hodně velká a těžká, takže se s ní dá případně i někdo zabít. A když už je třikrát prostřelená skrz naskrz, tak bych jí přál, aby se jí to už nestalo,“ dodal herec, který ji do světa poslal velmi originálně. Místo obligátního polití alkoholem na ni jako kmotr zaklepal bačkorami. Ty si přinesl z domova, a tak bylo jasné, že je to muž na pravém místě.

Po křtu totiž Ondřej Sokol dokonce prozradil, že se chystá natočit film z podobného prostředí. „Jeden ze dvou filmů, které připravujeme, by měl být o takové české variantě podobné mafiánské organizace, o těch malých figurkách českého podsvětí. Ale to bude spíš taková černá komedie,“ dodal herec, který se ve finále přiznal, že jediným jeho zločinem bylo to, že už párkrát v divadle velmi brutálně zavraždil několik divadelních textů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků