Hlavní obsah
z premiéry filmu Všiváci Foto: Petr Mráček

Nový český film Všiváci měl premiéru, vojáci mají poloviční vstupné

Zvýhodněnou cenu vstupenek na film Všiváci mohou v těchto dnech využít čeští vojáci. Při zakoupení jednoho vstupu v síti kin Cinema City dostanou příslušníci Armády České republiky druhý vstup zdarma.

z premiéry filmu Všiváci Foto: Petr Mráček
Nový český film Všiváci měl premiéru, vojáci mají poloviční vstupné

Jedna z hlavních postav snímku, kterou ztvárnil Ondřej Vetchý, je veteránem české mise v Afghánistánu. Natáčení válečné části filmu probíhalo v roce 2012 v České republice (vojenské scény byly natáčeny při výcviku příslušníků 43. výsadkového praporu), ale také na místech, kde působili čeští vojáci v Afghánistánu, a to na základně Shank v provincii Lógar, kde se v té době nacházeli vojáci ze 7. mechanizované brigády.

„Ministerstvo obrany i Armáda ČR a Generální štáb se k nám postavili skvěle a spolupráce s nimi si velice vážíme. Možnost natáčet v Afghánistánu dodala válečným sekvencím potřebnou autenticitu. Speciální akcí pro vojáky jim chceme aspoň částečně jejich podporu vrátit,“ vysvětlila producentka filmu Karla Stojáková.

U české vojenské mise strávil filmový štáb téměř dva týdny. „Život tam byl velmi intenzivní. Dostali jsme v kondenzované formě velikou masáž,“ shrnul své zážitky Ondřej Vetchý.

„To, že jsme měli možnost natáčet v autentickém prostředí české vojenské mise v Afghánistánu, pro nás a film Všiváci znamenalo hrozně moc. Tyto scény do filmu vnáší především absolutní opravdovost a velkou intenzitu. Na základně v Lógaru jsme se seznámili s prací našich vojáků, kteří mají můj hluboký obdiv – pro její náročnost, nebezpečnost, ale hlavně pro jejich naprosto profesionální přístup i v extrémně stresujících okamžicích, kterých jsme s nimi několik také prožili,“ dodal režisér a scénárista filmu, Roman Kašparovský. 

Podmínky akce:

·         1+1 platí při koupi 1 dospělé nezlevněné vstupenky 2D, druhá vstupenka je zdarma

·         Platí po předložení vojenského služebního průkazu

·         Akce platí od 23. června 2014

·         Akce platí ve všech kinech CINEMA CITY pouze na film VŠIVÁCI

·         Slevu není možné kombinovat s další slevou 

Premiéra filmu proběhla v pražském kině Lucerna 18. června.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků