Hlavní obsah
Ve vanách ošetřují zdravotníci pacienty s neurologickými, traumatologickými, ortopedickými i revmatologickými příčinami onemocnění. Foto: Barbora Olejníková

Nové vířivé vany zkvalitní vodoléčbu v Nemocnici Přerov

Období koronavirové epidemie využila Nemocnice Přerov k modernizaci rehabilitačního oddělení. Vířivé lázně, perličkovou koupel i hydromasáž nyní dopřeje svým pacientům ve třech nových vanách.

Ve vanách ošetřují zdravotníci pacienty s neurologickými, traumatologickými, ortopedickými i revmatologickými příčinami onemocnění. Foto: Barbora Olejníková
Nové vířivé vany zkvalitní vodoléčbu v Nemocnici Přerov

Vířivá vana na ruce, na dolní končetiny a celotělová vířivá vana za 600 tisíc korun nahradí technicky již nevyhovující vybavení. Každá vana denně odbaví 10 pacientů, kterým vodoléčba zlepšuje prokrvení, snižuje svalové napětí i bolest a působí také proti otokům.

Vodoléčba se provádí celoročně, někdy zdravotníci evidují i přetlak pacientů. „Procedura trvá 15 minut a objednat se lze na telefonním čísle 581 271 113 na základě poukazu na ošetření od praktického lékaře či neurologa, chirurga nebo ortopeda, ale také bez doporučení lékaře v rámci rekondice,“ říká Bc. Jana Studeníková, vedoucí fyzioterapeutka Nemocnice Přerov s tím, že nové zařízení zabezpečí kvalitní proceduru pacientům i usnadní práci personálu, kterému již technicky nevyhovovaly původní přístroje.

Ve vanách ošetřují zdravotníci pacienty s neurologickými, traumatologickými, ortopedickými i revmatologickými příčinami onemocnění.

„Podle toho, jakým onemocněním pacient trpí, zvolíme teplotu vody a různé koncentrované přírodní esenciální oleje v BIO kvalitě, které buďto zlepšují prokrvení jako v případě diabetes či jiné neuropatie při teplotě 38 – 39°C heřmánek, nebo snižují svalové napětí, snižují bolest, nebo působí proti otokům, což ocení pacienti po úrazech, zlomeninách, kdy se do vody o teplotě 36 – 38°C přidává relaxační přísada, například levandule,“ uvedla Bc. Jana Studeníková, vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Nemocnice Přerov

V případě, že pacient trpí akutním onemocněním, některými kožními nemocemi, inkontinencí nebo má křečové žíly či sníženou pohyblivost, se vodoléčba využít nemůže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků