Hlavní obsah
Foto: BS vinařské potřeby

Nejlepší řezači révy vinné zamíří již tento pátek do Dolních Dunajovic

O unikátní zlaté nůžky se utkají pátek 23. února účastníci již 14. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné. Soutěžící se letos sjedou do areálu vinařství VINOFRUKT Dolní Dunajovice. Soutěž pro nejlepší řezače již tradičně pořádá Svaz vinařů ČR a společnost BS vinařské potřeby.

Foto: BS vinařské potřeby
Nejlepší řezači révy vinné zamíří již tento pátek do Dolních Dunajovic

Na sedmdesát soutěžících se v pátek v 8:00 hodin ráno potká v areálu vinařství VINOFRUKT v Dolních Dunajovicích, aby na přilehlé vinici poměřili síly v netradiční disciplíně. Posuzuje se v ní totiž umění a šikovnost vinařů, jejichž úkolem je co nejlépe ořezat keře révy vinné.

„Osmičlenná odborná porota bude hodnotit nejen kvalitu a čistotu řezu, ale také architekturu keře a počet oček. K rychlosti soutěžících se přihlíží pouze v případě nerozhodných výsledků,” uvedl Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby.

Soutěž se letos bude konat na dvanáct let staré vinici odrůdy rulandské šedé, vedené rýnsko-hessenským způsobem. Řezači opět budou soutěžit ve dvou hlavních kategoriích – ELITE pro ženy a muže nad 21 let a JUNIOR pro studenty do 21 let.

V průběhu celého dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program, jehož součástí budou kromě prezentace vinařských pomůcek a vybavení, opět také odborné přednášky rakouských odborníků Martina Mehofera a Karla Hanáka na téma „Efekty rozdílných výšek listové stěny”. Zajištěna je také degustace místních vín a stylové občerstvení.

Kromě hlavní výhry, zlatých vinohradnických nůžek od partnera soutěže Bahco, jsou pro ty nejlepší připraveny i další hodnotné ceny – kvalitní vinohradnické náčiní Bahco nebo zapůjčení vozu značky FORD. Akce se koná za podpory Jihomoravského kraje a obce Dolní Dunajovice. Dalšími partnery jsou minerální voda KORUNNÍ, společnosti FOR EARTH, FOR LIFE, EIKA, INTRIS, AGRALL a další.

Program bude zahájen v 8.30, kdy budou soutěžící seznámeni s pravidly a přesunou se do vinohradu. Samotná soutěž začne v 9 hodin, nejprve v kategorii Elite, následována Juniory. Blok odborných přednášek přijde na řadu od 10:30 hodin. Kolem 13 hodin budou vyhlášeni a odměněni vítězové soutěže v obou kategoriích.

Přihlášky je možné zasílat až do 22. února na marketing@vinarskepotreby.cz, v případě volných míst i v místě konání akce. Další informace jsou k dispozici na www.vinarskepotreby.cz. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků