Hlavní obsah
Tomáš Kunc při vernisáži zahrál na kytaru a zazpíval Foto: Jan Kaše

Nejen krása ženského těla je námětem výstavy známého plzeňského lékaře

Ortoped, malíř, grafik a hudebník v jedné osobě? Proč ne. Chléb se sádlem a cibulí, hra na kytaru a zpěv při vernisáži? Dnes již tradice.

Tomáš Kunc při vernisáži zahrál na kytaru a zazpíval Foto: Jan Kaše
Nejen krása ženského těla je námětem výstavy známého plzeňského lékaře

Ve Visio Art Gallery v Plzni byla ve čtvrtek 4. května zahájena výstava, na které prezentuje svou tvorbu známý plzeňský výtvarník a lékař Tomáš Kunc. Nutno podotknout, že se jedná v pořadí již o pátou výstavu tohoto umělce v této galerii.  

„Tomáš Kunc patří mezi ty autory, kteří tvoří, co chtějí, a otevřeně říkají, co si myslí. S oblibou a často střídá polohy své tvorby - maluje, tvoří objekty a instalace z kovu, dřeva i keramiky. Na této výstavě uvidíme mnoho nových děl z autorova ateliéru. Nově se začal věnovat grafice. Tvorba Tomáše Kunce přechází od úplné abstrakce až po realitu, podle autorova rozmanitého duševního rozpoložení,“ uvádí se v pozvánce na výstavu.  

Vzhledem k tomu, že se jde o výstavu lékaře, bylo při vernisáži podáváno zdravé a především tradiční občerstvení - chléb se sádlem a cibulí. Samozřejmě nechybělo víno.

Ale nyní trochu vážně. Výtvory Tomáše Kunce jsou velice pestré a rozmanité, jak je výše naznačeno. Na své si přijdou i muži, neboť malíř dokáže nádherným způsobem propracovat ženské tělo, dá vyniknout jeho krásám a půvabům.

Umělec ale zaujme i dalšími díly, v nichž nechybí skvělé motivy, nápady a barevné kombinace. Úsměv na tvářích návštěvníků pak vyvolávají i názvy jednotlivých obrazů – Schůze tchýní, Šílená kráva fialová!!!, Přežijou jen svině, Vodník unášený Golfským proudem a mnoho dalších.

Některé jeho výtvory je důležité sledovat v klidu. Nechvátat. Jinak vám může uniknout to podstatné. Například letmý pohled na obraz Tři grácie nezachytí detail, ale pokud se pozorně zadíváte, všimnete si tří postav a pak vaše fantazie začne pracovat naplno. Můžete vidět tři drbny, které zrovna probírají něco opravdu důležitého, nebo tři ženy, možná trochu namyšlené, s nosem nahoru.

U dalšího výtvoru s názvem 13 barev vás jistě zaujme určitá lehkost a uvolněnost. A není to náhodou tím, že před vámi se ve skutečnosti objevuje ženské tělo? To už ale musíte posoudit osobně.

Výstava potrvá do 31. května.          

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků