Hlavní obsah
Vizualizace relaxační zóny. Foto: Zlínský magistrát

Na zlínském sídlišti Jižní Svahy vyroste relaxační zóna

Odpočinkové místo vznikne na části území v Centrálním parku po zbouraném a nechvalně proslulém „torzu“ rozestavěného a nedokončeného obchodního střediska na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy.

Vizualizace relaxační zóny. Foto: Zlínský magistrát
Na zlínském sídlišti Jižní Svahy vyroste relaxační zóna

„Tvořit ho budou jezírko se zpevněnou kamennou plochou určenou k relaxaci, přes které povede lávka, zátěžový trávník a stromy. Aktuálně je hotova studie, samotná výstavba by se mohla uskutečnit v roce 2020,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

„Půjde o místo pro odpočinek či relaxaci. Že ho lidé v této lokalitě chtějí, bylo patrné i v anketě, kterou jsme před časem uspořádali k budoucímu využití sousední plochy po ‚torzu,‘” připomněl náměstek primátora Bedřich Landsfeld hlasování prostřednictvím Magazínu Zlín a webu www.zlin.eu, ve kterém se pro odpočinkovou zónu s vodním prvkem vyslovilo nejvíce lidí.

Zmíněná plocha v Centrálním parku bude mít rozlohu zhruba jednoho hektaru. Dominantou bude jezírko s rozlohou 1000 metrů čtverečních, do kterého budou vysazeny malé ryby a žáby, na břehy vodní rostliny. Nádrž nebude určená ke koupání.

„Půjde o krajinný prvek, takzvaný vodní biotop, který navíc bude za horka osvěžovat okolí. Posedět bude možné na zpevněné ploše, která u jezírka také vznikne,“ vysvětlila Zuzana Hegmonová, zahradní architektka z Odboru městské zeleně magistrátu.

Nádrž bude napájena z podzemního vrtu, počítá se i s využitím dešťové vody svedené z nedalekých bytových domů. „V dnešní době se potvrzuje, že klima během dalších desítek let bude stále teplejší a s minimem srážek, proto je hospodárnost s využitím dešťové vody na místě,“ upozornil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Dodal, že kvalitu vody budou udržovat čerpadla.

Náklady na tvorbu se zatím pouze odhadují. Pohybovat by se mohly ve výši okolo 20 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků