Hlavní obsah
Policejní kontrola u Vizovic. Foto: Policie ČR

Na vizovickém festivalu už policisté vyšetřují sedm vykradených stanů a jedno vozidlo

Hned po svém příjezdu na rockový festival do Vizovic se někteří jeho návštěvníci museli vypořádat s nepříjemnými událostmi, které jim způsobili zloději.

Policejní kontrola u Vizovic. Foto: Policie ČR
Na vizovickém festivalu už policisté vyšetřují sedm vykradených stanů a jedno vozidlo

„Ve čtvrtek 12. července ráno jsme přijali již sedm oznámení o vykradení stanu a jedno oznámení o vykradení osobního vozidla. Policisté řešili mimo jiné více než desítku přestupků v dopravě, jeden řidič přijel bez řidičského oprávnění,“ sdělila dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková. 

Ze stanů se ztratily především mobilní telefony a peníze včetně peněženek, z jednoho stanu pánské šortky, v nichž byl uložený klíč od vozidla, z něhož potom zloděj ukradl mobilní telefon, power banku a peníze.

„Nejhůř dopadl jednadvacetiletý muž ze Severní Moravy, kterého lapka připravil o luxusní mobilní telefon a pět tisíc korun, které měl ve stanu a celkově mu způsobil devatenáctitisícovou újmu. Ostatní okradení přišli o jeden až pět tisíc korun,“ upřesnila policistka.

Z vozidla zaparkovaného v centru Vizovic vzal zloděj po rozbití předního okna peněženku včetně dokladů a platebních karet, mobilní telefon a příruční pokladnu. Osmatřicetiletého muže z Olomoucka tím připravil o víc než dvanáct tisíc korun.

„Policisté od ranních hodin kontrolují na všech příjezdových cestách do Vizovic řidiče většiny projíždějících vozidel, zjišťují, zda v zavazadlových prostorech nepřevážejí věci, které by mohly pocházet z trestné činnosti a zda se před usednutím za volant neposilnili alkoholem nebo drogami. Díky všímavosti návštěvníků se v noci podařilo policistům zadržet muže, který by některé z nočních krádeží mohl mít na svědomí,“ řekla Monika Kozumplíková.

Policejní hlídka ve středu krátce před druhou hodinou ranní zastavila na silnici vedoucí ze Zádveřic do Vizovic pětatřicetiletého cyklistu, který brázdil hlavní silnici nejen bez osvětlení a bez reflexních prvků, ale také pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili 1,44 promile alkoholu.

„Znovu upozorňujeme na obezřetnost, peníze, doklady i mobilní telefony mějte neustále u sebe, ve stanu je lepší mít cenné věci schované u sebe ve spacím vaku,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Festival Masters of Rock potrvá ve Vizovicích od 12. do 15. července.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků