Hlavní obsah
Foto: Anna Čelouchová

Na prvního máje mníšecký zámek nabízí prohlídky pro děti i pro dospělé

Od května rozšiřuje zámek Mníšek pod Brdy návštěvnický provoz. Areál bude otevřen do 16 hodin a pravidelně se navíc každý víkendový a sváteční den budou konat prohlídky pro rodiny s dětmi. Ve středu 1. května to bude oblíbená Prohlídka s královnou Elsou.

Foto: Anna Čelouchová
Na prvního máje mníšecký zámek nabízí prohlídky pro děti i pro dospělé

Od středy 1. května bude areál zámku otevřen denně kromě pondělí od 10 do 16 hodin. „Prostřední zámecká věž nabízí vyhlídku do 16 hodin a návštěvníci se mohou ještě procházet zámeckým parkem, který je od loňského roku průchozí a zadní branka ústí až u hráze rybníka,“ informovala zástupkyně Jana Digrinová.

Ve středu o státním svátku bude zpřístupněno vše, co zámek návštěvníkům nabízí. Prohlídka reprezentativních salónů, prohlídky soukromých komnat, výtvarný ateliér, vyhlídka z věže, výstava dětských obrázků a výstava mandal, Kouzelné sklepení i pohádková prohlídka pro děti.

Při dětské prohlídce bude zámkem provádět oblíbená královna Elsa. Společně s dětmi bude hledat svého kamaráda Olafa a nahlédnou při tom pod křesla i za kamna, do květináčů i všech tří nárožních věží. Zájemce zavede Elsa i do pohádkového světa ve sklepení. Představí dětem svou sestřenici Zimní vílu, která má také krásné modré šaty, perličky a čelenku ve vlasech. V zimě kouzlí počasí pomocí žezla ročních dob. I děti si ho mohou vyzkoušet. Snad nezačne sněžit.

Na speciální dětské programy i bohatou nabídku prohlídek zve Mníšek i o víkendu 4. a 5. května a ve státní svátek ve středu 8. května. Na prohlídky pro rodiny s dětmi se doporučuje telefonická rezervace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků