Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Na parkovišti pro nákladní auta budou parkovat osobáky

V souvislosti s právě probíhající rekonstrukcí křižovatky ulic Klatovská třída a U Borského parku byl nucen Městský obvod Plzeň 3 odložit plánovanou rekonstrukci parkoviště v ulici U Borského parku.

Foto: Miroslav Knotek
Na parkovišti pro nákladní auta budou parkovat osobáky

„Je nám líto, že jsme museli již podruhé odložit rekonstrukci tohoto parkoviště tentokrát z důvodu výrazného úbytku parkovacích míst na objízdné trase ulicemi Politických vězňů a Dvořákova. Nechceme totiž vytvářet další tlak na v současnosti již nedostačující zbývající plochy pro parkování. Smlouva se zhotovitelem je podepsána a akce bude zahájena ihned po zrušení objízdné trasy zhruba v květnu. V rámci přípravy akce jsme alespoň zrušili parkování nákladních vozidel, které bylo velmi negativně vnímáno obyvateli okolních domů,” informoval Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3, který má obvodní investiční akce ve své gesci.

Právě probíhající rekonstrukce křižovatky ulic Klatovská třída a U Borského parku v souvislosti výstavby nové tramvajové trasy na Borská pole vedla ke značným komplikacím důsledkem úbytku parkovacích ploch. To pocítili zejména obyvatelé Dvořákovy ulice a ulice Politických vězňů, kudy vede objízdná trasa, a tím došlo k dočasnému vyblokování parkovacích míst.

„Víme o potížích motoristů z Dvořákovy ulice a ulice Politických vězňů a snažili jsme se jim vyjít vstříc. Využili jsme pozastavení plánované rekonstrukce parkoviště a po předchozím projednání s Policií České republiky použijeme podélné parkovací stání pro nákladní automobily v ulici U Borského parku pro dočasné parkování osobních automobilů. Věřím, že jsme řidičům z nejvíce postižené oblasti do května, kdy má být objízdná trasy zrušena, alespoň trochu pomohli,” uvedl David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků