Hlavní obsah
Jan Spálený Foto: S. Lopata

Na Jana Spáleného se už těší v Ústí nad Labem

Úterní koncert v ústeckém Národním domě bude v bluesovém duchu a slibuje originální zážitek ze setkání s hudebníkem Janem Spáleným a kapelou ASPM.

Jan Spálený Foto: S. Lopata
Na Jana Spáleného se už těší v Ústí nad Labem

Jan Spálený je výborný skladatel, textař, hráč na tubu, baskřídlovku a klavír, aranžér, dokonce i hudební režisér, ale hlavně zpěvák. Jeho jméno je především spjato s kapelou Amatérské Sdružení Profesionálních Muzikantů (ASPM). Z původní sestavy ASPM vzniklé v roce 1984 zůstal pouze frontman Jan Spálený. V ASPM hráli takoví muzikanti jako Petr Kalandra a František Havlíček. Současné klasické obsazení tvoří: Michal Gera, Radek Krampl, Filip Spálený, Filip Jeníček, Jan Spálený, alternativně Radek Pobořil, Rosťa Fraš.

Seskupení se zaměřuje na bluesovou hudbu. Poslední album Jana Spáleného a ASPM nese název Zpráva odeslána (2010), je plné potemnělých příběhů, o stáří, bolestech a nemocech s pozitivní lyrikou a humorem samotného Jana Spáleného a jeho osobitou barvu hlasu.

Nezapomenutelné Aceton blues, Blues pro pana Vaňka, Krůtí píseň, Havran, Věřím v nás, Mý lásky pouťový, Stoupá dým, Mezi břehy uslyšíte právě na koncertě v Ústí nad Labem.

Začátek je ve 20 hodin a vstupné na bluesový večer je 90 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků