Hlavní obsah
Ilustrační fotografie Foto: Pavel Jaňurek

Muž obral ženu o peníze po seznámení na internetu

O tom, že seznámení na inzerát nemusí dopadnout jako z romantického filmu Láska přes internet, se přesvědčila jednačtyřicetiletá žena z Novojičínska.

Ilustrační fotografie Foto: Pavel Jaňurek
Muž obral ženu o peníze po seznámení na internetu

Místo milostného románku ledová sprcha a pořádné problémy. Žena z Novojičínska se v polovině prosince minulého roku seznámila přes inzerát s mužem z Olomouce, který z ní postupně vymámil přes třiapadesát tisíc korun.

"Pod různými záminkami od nové přítelkyně vylákal nemalé finanční částky. Například jí uvedl, že měl ručit svému bratranci a hrozí mu exekuce. V tomto případě žádal o 37 tisíc korun," sdělil nprap. Zbyněk Tomšík, tiskový mluvčí novojičínské policie.

Muž ženu také požádal, zda by mu neuhradila faktury za telefon. Tvrdil, že v únoru mu navýšili úroky, které musí doplatit. Ta mu peníze samozřejmě půjčila.

"Po čase bylo ženě podezřelé, že například nemůže k němu domů do Olomouce a  stále se na něco vymlouvá. Jakmile vše prasklo a dozvěděla se, kdo muž opravdu je a že žádné finanční problémy nemá, rozešli se. Peníze jí do současné doby nevrátil a jakémukoliv kontaktu s poškozenou a vrácení peněz se pod různými záminkami vyhýbá," doplnil Tomšík.

Ženě došla trpělivost a věc nahlásila policii. Kopřivničtí policisté nyní případ prošetřují pro podezření ze spáchání podvodu. Jednatřicetiletému muži za to hrozí až pět let za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků