Hlavní obsah
Foto: Vojtěch Roul

Multižánrový hudební festival rozhýbe ledečský hrad

Již tuto sobotu 9. srpna proběhne na dolním nádvoří hradu v Ledči nad Sázavou pátý ročník multižánrového hudebního festivalu MimoFest. Celá akce je opět benefiční a výtěžek z ní bude použit na rekonstrukci hradu.

Foto: Vojtěch Roul
Multižánrový hudební festival rozhýbe ledečský hrad

Minulé úspěšné ročníky přinesly dostatečný výdělek na rekonstrukci sociálního zázemí na dolním nádvoří hradu. Toto zázemí bývá nejčastěji využíváno právě během různých kulturních akcí a jeho dlouhodobě špatný stav velmi trápil místní divadelní soubor Mimochodem. Jeho členové se rozhodli místo nečinného přihlížení situaci řešit. Výsledkem je, že z nevyhovujících sociálek už je staveniště, na kterém se pečlivě pracuje.

Letošní ročník festivalu přinese opravdovou žánrovou smršť. Těšit se můžete na rozdováděnou punk-rockovou kapelu Bohemian Highlanders, na energický trash-pop předskokanů mnoha známých kapel AppendX z Ostašova, na osobitou a melodickou punk-rockovou kapelu ATD z Benešova, na nespoutaný indie-rock Noise Inc. z Pardubic, na maniakální autorskou hudbu pražské skupiny Maniac a na big-beatový popík ledečských FIP.

Svou troškou do mlýna přispěje i oblíbený folkový písničkář a zároveň svrchovaný pořadatel celé akce R.OneCzech ze Zruče nad Sázavou.
Doprovodný program, který vás rozhýbe v bocích, zajistí skupina orientálních tanečnic Safeja.

Program na jeden den je to vskutku nabitý. Celá akce odstartuje ve 14:00 na dolním nádvoří ledečského hradu a bude pokračovat až do noci. Upozorňujeme, že památka bude během festivalu přístupná pouze horní branou. Auto doporučujeme zaparkovat pod hradem u prodejny COOP nebo na Husově náměstí.

Vstupné je 100,- Kč na celý den, přičemž pro čtyři příchozí se vyplatí akce 3+1 vstupenka zdarma. Navíc, kdo přijde do 15:00, dostane své první pivo zdarma. Držitelé permanentek divadla Mimochodem mají vstup zdarma.

Více informací na www.mimofest.cz nebo na Facebooku (stránka Mimofest).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků