Mostecký Jiří Král mistrem republiky v badmintonu

Novinky, Martin Kučera

Své postavení nasazené jedničky potvrdil na juniorském mistrovství republiky v badmintonu v Praze Jiří Král z BK TJ Baník Most.

Vánoční turnaj v Liberci

Svým soupeřům v průběhu turnaje nedovolil uhrát ani set a vybojoval titul mistra republiky kategorie U19.

Při své cestě turnajem postupně porazil Jana Alteru (BaC Kladno) 21:5, 21:9, Adama Ehma (Sokol Polabiny Pardubice) 21:9, 21:12, Marka Aubuse (Montas Hradec Králové) 21:5, 21:16 a ve finále 21:15, 21:15 Jana Janoštíka z Českých Budějovic.

Mladí členové mosteckého Baníku se také o víkendu výrazně zapsali do výsledků Lasvit Vánočního turnaje v Liberci. V turnaji kategorie U13, která byla hodnocena jako Grand Prix „C“, obsadila třetí místo Tereza Grznárová. V kategorii U11 zvítězil Filip Langmajer. V kategorii U10 obsadila Veronika Burdová druhé místo, Jan Bleyer byl v téže kategorii čtvrtý.