Hlavní obsah
Mezinárodní projekt Spationomy Foto: Šárka Štveráková

Moravská vysoká škola Olomouc výrazně posiluje ve výzkumu

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) se 25. srpna letošního roku zařadila na seznam výzkumných institucí ČR, který zveřejňuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Mezinárodní projekt Spationomy Foto: Šárka Štveráková
Moravská vysoká škola Olomouc výrazně posiluje ve výzkumu

Zároveň patří mezi čtvrtinu soukromých vysokých škol, které za minulý rok uveřejnily své výsledky výzkumu v RIV, veřejně přístupném rejstříku vedeným úřadem vlády. MVŠO se nově řadí i mezi nejúspěšnější vysoké školy, co se počtu impaktovaných vědeckých článků týče.

Situaci komentovala docentka Jarmila Zimmermannová, koordinátorka vědeckých prací na MVŠO, slovy: „Jsme malá škola s mladým týmem akademických pracovníků a aplikovaný výzkum je důležitou součástí našeho poslání. V současnosti jsme srovnatelní i s některými ekonomickými fakultami veřejných vysokých škol, které mají v oblasti vědy a výzkumu mnohem delší tradici.“

Jednou z nejúspěšnějších oblastí výzkumné činnosti MVŠO byla za minulý rok ekonomika malých a středních podniků, makroekonomické srovnávání regionů a nekonvenční metody v informačních technologiích.

V letošním roce se klade důraz opět na ekonomické záležitosti, nicméně s doplněním kybernetické bezpečnosti a kriminality, podpory manažerského rozhodování, ekonomiky decentralizovaných energetických zdrojů a společenské odpovědnosti firem (CSR). MVŠO se zabývá i takzvanou prostorovou ekonomikou, respektive propojením ekonomiky a geoinformatiky, ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků