Hlavní obsah
Mladí redaktoři a redaktorky natočili za deset let několik set pořadů Foto: Jakub Horáček

Mladí z Liberecka natáčejí vlastní zprávy a filmy už deset let

V letošním roce slaví Dětská televize Liberec kulaté jubileum. Již deset let mají děti a mladí lidé z Liberce a jeho okolí možnost vytvářet vlastní televizní a filmová díla. Oslava 10. výročí se uskuteční v sobotu 26. ledna od 17 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Mladí redaktoři a redaktorky natočili za deset let několik set pořadů Foto: Jakub Horáček
Mladí z Liberecka natáčejí vlastní zprávy a filmy už deset let

Návštěvníci oslavy budou moci zhlédnout nový dokumentární film přibližující historii liberecké redakce, jehož autorem je dlouholetý člen televize Martin Gažar. Součástí večerního programu bude i panelová diskuze s bývalými členy DTV Liberec, kteří se novinařině a audiovizuální tvorbě věnují profesně. 

Slavnostní večer je také pojat jako setkání všech bývalých a současných televizáků. „Rozesíláme pozvánky každému, kdo kdy byl členem Dětské televize Liberec,” sdělil vedoucí redakce Václav Chábera.

Libereckou redakci založila v roce 2003 Ivana Sulovská. První dva roky neměla Dětská televize své vlastní sídlo, zázemí však našla v Základní škole Vrchlického, kde se konaly první redakční rady a kde se také nacházela střižna. „Po dvou letech televize přesídlila do prostor ve Vesci, které Filmovému klubu v Liberci poskytlo Statutární město Liberec. Zde se mladí reportéři, střihači a kameramani scházejí dodnes,“ dodala Sulovská.

Za dobu existence DTV se v ní vystřídalo celkem 65 dětí a mladých lidí, kteří natočili přes 300 nejrůznějších audiovizuálních pořadů převážně zpravodajského charakteru. Většina z nich byla vysílána na regionální televizi RTM a na infokanále UPC, v současné době je tvorba mladých autorů ke zhlédnutí převážně na internetu. V roce 2008 měl premiéru první hraný snímek Deset, následovaný filmy Medvídek a Nepolíbený. V současné době členové DTV dokončují film Vobrázky z vajglů.

„Dětskou televizi Liberec tvoří její členové, vážím si každého, kdo sebere odvahu a přijde si zkusit, co taková televizní práce obnáší. Zároveň si velice cením všech, kteří Dětskou televizi Liberec v uplynulých deseti letech podpořili, ať už finančně, věcně, poskytnutím prostor, odbornou radou či dobrovolnou prací. Děkujeme,“ dodala Ivana Sulovská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků