Hlavní obsah
Základní umělecká škola v Mikulově bude hostit 14. ročník klavírních kurzů Foto: Jitka Sobotková

Od pátku 16. srpna se mikulovská Základní umělecká škola již počtrnácté stane dějištěm Klavírních kurzů Mikulov Audaces fortuna iuvat. Po celý týden bude Mikulovem znít klavír a odvážným bude přát štěstí.

Základní umělecká škola v Mikulově bude hostit 14. ročník klavírních kurzů Foto: Jitka Sobotková
Mikulovem bude celý týden znít klavír

Mikulovské klavírní kurzy si za dobu své existence vydobyly prestižní místo na mapě vzdělávacích uměleckých aktivit. Jsou určeny pro studenty základních a středních uměleckých škol, setkávají se zde hudbymilovní amatéři i budoucí profesionálové.

"Pod vedením vynikajících pedagogů klavírní hry základního, středního i vysokého uměleckého školství si na kurzech účastníci prohlubují své umění, motivaci i inspiraci," řekla za organizátory ze Sdružení hudebníků města Mikulov Monika Czajkowská.

Podle jejích slov letošní zájem o účast překonal minulé ročníky a do města pod Pálavou se sjíždějí účastníci z celé České republiky, ze Slovenska i vzdálenějšího končin.

Součástí celotýdenních klavírních kurzů jsou i koncerty pro veřejnost. V sobotu 17. srpna se od 19 hodin v zámeckém sále uskuteční klavírní koncert Ivo Kahánka jednoho z nejlepších českých pianistů, vítěze řady prestižních světových soutěží, mj. i vítěze Pražského jara. "Netradiční lahůdkou bude jeho komorní provedení dvou klavírních koncertů Mozarta a Chopina, které jsou běžně známé s doprovodem orchestru," pozvala na zahajovací koncert Monika Czajkowská.

Klavírní recitál v úterý 20. srpna bude letos patřit Lucii Czajkowské, která je absolventkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a v současné době pokračuje v následném doktorandském studiu na univerzitě v Londýně. Její citová invence a bohatá koncertní činnost v tuzemsku i zahraničí je příslibem nevšedních zážitků. Koncert v zámeckém sále začíná v 19 hodin.

Ve čtvrtek 22. srpna se v podvečer představí na svém závěrečném koncertě účastníci klavírních kurzů a v pátek 23. srpna zazní v sále ZUŠ Mikulov odpolední matiné.

"Doufejme, že i tahle letošní, trochu adolescentní, „čtrnáctka“ bude dalším šťastným rokem v historii kurzů," dodala Monika Czajkowská.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků