Hlavní obsah
Mikulášská nadílka v Nemocnici u Sv. Jiří v Plzni Foto: Jakub Homolka

Mikuláš naděloval a anděl četl malým pacientům

Jako již tradičně na svátek sv. Mikuláše, letos ve středu 5. prosince dopoledne, navštívil Mikuláš s čertem a andělem děti z Nemocnice u Sv. Jiří v Plzni na Doubravce. Zastupitelé plzeňské TOP 09 se takto rozhodli dětské pacienty potěšit již počtvrté.

Mikulášská nadílka v Nemocnici u Sv. Jiří v Plzni Foto: Jakub Homolka
Mikuláš naděloval a anděl četl malým pacientům

Navíc jim letos přichystali vítané zpestření. Anděl jim v podání klatovské členky Markéty Vondrové na úvod přečetl z pohádkové knihy o tom, jak vznikla tradice mikulášské nadílky. Knihu adventních příběhů členky TOP 09 Terezie Radoměřské Vánoce pro kočku pak obdržela nemocnice pro děti jako malý dárek.

Plzeňský zastupitel Ondřej Ženíšek se letos ujal role Mikuláše, za čerta se převlékl doubravecký zastupitel Petr Junek, roli anděla sehrála klatovská členka Markéta Vondrová. Ta na úvod dětským pacientům přečetla příběh o první mikulášské nadílce, a proč s Mikulášem chodí i anděl a čert.

„Je mi líto dětí, které musejí trávit svátky v nemocnici, a proto jsem rád, že jsme jim mohli jejich pobyt zpříjemnit a přinést jim alespoň malý dárek,“ sdělil své pocity „Mikuláš“ Ondřej Ženíšek.

Se svými dojmy se nám svěřil také „čert“ Petr Junek. „V dětské nemocnici jsme již čtvrtým rokem a já se na tu chvilku vždy těším. Baví mě potěšit děti rošťárnami, neplechami a skotačením. Strach z čerta podle mého názoru do bezstarostného světa dětí a jejich výchovy nepatří,“ řekl. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků