Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Městský obvod Plzeň 3 poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi

Město Plzeň zřizuje v souvislosti s epidemií koronaviru novou službu, která je určena potřebným seniorům, rodičům samoživitelům a lidem v opravdu krizové situaci. Od minulého týdne funguje Kontaktní centrum pro osoby v nouzi. Lidé se do něj dovolají vytočením telefonního čísla 378 032 222.

Foto: Miroslav Knotek
Městský obvod Plzeň 3 poskytne tři dobrovolníky na službu lidem v nouzi

Jejich hovor přijmou pracovníci centra, zjistí, co dotyčný potřebuje i jak je pomoc akutní. Lidé v nouzi mohou žádat o zajištění nákupu, vyzvednutí léků, vyvenčení pejska a podobně. Úkolu se pak ujme zaregistrovaný a proškolený dobrovolník.

Služba bude dostupná od pondělí do pátku v čase od 8 do 18 hodin. Centrum může přijmout až pět hovorů současně. Dobrovolníky koordinuje TOTEM, z. s., které jich má nyní zapojenu zhruba stovku.

Město Plzeň také připravilo pro občany formulář na svém webu, pomocí kterého se mohou obracet na město se svými dotazy a podněty k situaci v Plzni v souvislosti s epidemií Covid-19, nebo pokud potřebují pomoc či ji chtějí nabídnout. Formulář je dostupný zde.

„V této krizové situaci preferujeme a podporujeme jednotný postup pomoci v rámci města Plzně a náš obvod se k němu v rámci svých sil připojuje,” informoval David Procházka, starosta třetího plzeňského obvodu.

„I pro občany našeho obvodu tedy platí výše uvedené informace, a to jak pro dobrovolníky, tak pro potřebné. Náš obvod v případě potřeby systém podpoří jak pracovníky na výše uvedené infolince, tak dobrovolníky s úřadovými automobily, kteří budou připraveni pomoci lidem, kteří se v této krizové době ocitli v nouzi,” dodal David Procházka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků