Hlavní obsah
Mažoretky doprovázel na parketě i šikovný klučina Foto: Monika Čapková

Masopust pomalu končí, plesy jsou v plném proudu.

Konec masopustu je již na dohled, a tak není divu, že plesová sezóna finišuje ve všech koutech republiky. Na baráčnický ples v Zákupech na Českolipsku se vypravilo víc než 150 lidí.

Mažoretky doprovázel na parketě i šikovný klučina Foto: Monika Čapková
Masopust pomalu končí, plesy jsou v plném proudu.

Baráčnický, tedy lidový či staročeský, ples byl připraven v sobotu 19. února v Zákupech. Do posledního místa zaplněný sál netleskal během večera jen zdejší dvojici hudebníků, ale i několika překvapením večera.

Tím prvním bylo bezesporu vystoupení dětského kroužku mažoretek, kterým čest "chránil" i jeden šikovný mladík. Dalšími vystupujícími byli jako již mnoho let furianti, neboli členové folkórního souboru Furiant z Malé Bělé u Bakova. Své taneční vystoupení vzali pěkně od podlahy

Soubor vystoupí i příští sobotu 26. 2., kdy bude velký baráčnický ples v Jablonci nad Nisou. Lístky do tomboly byly rozprodány během chvilky, nejen proto, že je nabízela děvčata v krojích, ale především proto, že byla velmi bohatá a obsahovala přes čtyři sta cen.

Největší zájem byl samozřejmě o hlavní cenu, což byla pětikilová uzená kýta. Nikdo však nepohrdl ani šiškami salámu, dorty či budkami pro ptáčky.

Před půlnocí se na parketě objevila skupinka orientálních tanečnic. Asi málokdo by v nich hledal ještě před chvílí do bohatých krojů oblečené dívky ze souboru Furiant.

V Zákupech se zkrátka ples povedl. Masopustní průvod je tu čeká za týden. A v městě, kde se karnevalové masky vyrábějí, bude jistě zase exkluzivní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků