Hlavní obsah
U pařezové chaloupky jste mohli při loňském Pohádkovém lese potkat i Křemílka s Vochomůrkou Foto: Zdenka Vaníčková

Lesy na Horní Bečvě opět ožijí pohádkami

V sobotu 9. srpna bude v okolí hornobečvanské přehrady rušno a na své si přijdou všichni milovníci pohádek, hlavně ti nejmenší. Čtvrtý ročník Pohádkového lesa zde pořádá spolek Bečvánek Beskydy. Start je letos tematicky u Penzionu U Skřítků ve 14 hodin.

U pařezové chaloupky jste mohli při loňském Pohádkovém lese potkat i Křemílka s Vochomůrkou Foto: Zdenka Vaníčková
Lesy na Horní Bečvě opět ožijí pohádkami

Pohádkový les nabídne krásnou trasu lesem a kolem přehrady s deseti stanovišti, na kterých bude na děti čekat například Maruška a dvanáct měsíčků, tříhlavý drak nebo vodník s rusalkou.  

U každého stanoviště musí malí účastníci splnit některý z úkolů - těšit se můžou na chytání rybiček, jízdu na koloběžce nebo prolézání pavoučí sítí. Za splněný úkol dostanou razítko do své kartičky a sladkou odměnu. 

„Trasa pohádkového lesa náročná není, měří zhruba dva kilometry, protože ale vede lesem, není vhodná pro kočárky. Doporučujeme vzít s sebou krosničky a jiná nosítka, nebo silné tatínky a strýčky,” řekla za pořádající spolek Marcela Švardalová. 

V cíli na děti za vyplněnou kartičku čeká odměna, malování na obličej a pohádková diskotéka pod širým nebem. Ti, kdo si s sebou vezmou špekáček, si ho můžou opéct na připraveném ohni.

„Počasí nám má přát, snad se vydaří. Těšíme se na krásné pohádkové odpoledne,” dodala Švardalová. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků