Hlavní obsah
Petr Kolář, Pavel Vítek a Roman Vojtek jsou osvědčené pánské hvězdy muzikálu. Foto: produkce Mamma Mia!

Legendární "hitmuzikál" Mamma Mia! končí v Česku letos na Silvestra

Muzikál Mamma Mia!, který v Kongresovém centru Praha dosud vidělo více než 210 000 diváků a ve kterém vystupuje řada zkušených hvězd jako Helena Vondráčková, Petr Kolář, Hana Křížková, Pavel Vítek nebo Hana Holišová, odehraje slavnostní derniéru 31. prosince 2016.

Petr Kolář, Pavel Vítek a Roman Vojtek jsou osvědčené pánské hvězdy muzikálu. Foto: produkce Mamma Mia!
Legendární "hitmuzikál" Mamma Mia! končí v Česku letos na Silvestra

„Licence nám končí poslední den v roce, a tak se s představením rozloučíme,” uvedla producentka Renata Štupáková ze společnosti Dark Style Agency.

Česká verze muzikálu s písněmi skupiny ABBA měla premiéru 12. prosince 2014 a stala se diváckým hitem. Získala nominaci na Cenu Thálie pro představitelku Sophie, Hanu Holišovou, a už druhý rok zaplňuje rozlehlé hlediště Kongresového centra Praha s kapacitou větší než 1500 míst. Licence k uvádění v České republice končí 31. prosince 2016, kdy soubor odehraje slavnostní derniéru od 14 hodin.

„Předpokládáme velký zájem publika, a tak první derniéra bude 30. prosince a druhá na Silvestra,” doplnil Jiří Jurtin, producent muzikálu. Kromě několika překvapení diváci obou derniér obdrží od účinkujících dárek v podobě upomínkových předmětů Mamma Mia!.

Mamma Mia! se počtem diváků zařadila mezi nejúspěšnější domácí muzikálové projekty, za celou dobu uvádění představení navštíví na 280 000 diváků.

V inscenaci režiséra Antonína Procházky účinkují renomované hvězdy jako Alena Antalová, Helena Vondráčková, Jiří Langmajer, Leona Machálková, Jaroslava Kretschmerová, Daniela Šinkorová, Petr Kolář, Pavel Vítek, Roman Vojtek, Hana Křížková, Adéla Gondíková, Hana Holišová, Tomáš Smička, Jitka Asterová, Michael Foret, David Gránský, Olga Lounová, Míša Nosková, Tomáš Trapl, Radka Fišarová, Petr Kotvald, Petra Vraspírová, Ivana Korolová a další.

Česká respektive pražská Mamma Mia! je jedním z mála muzikálů v zemi, kde herce doprovází živý orchestr. Hity jako Dancing Queen, Super Trouper, Money, Money, Money, Thank You for The Music, Waterloo nebo Voules Vouz si obecenstvo zpívá (a tančí) s účinkujícími ve finále každého představení.

Na scéně Kongresového centra Praha "hitmuzikál" Mamma Mia! vystřídá už od 23. dubna jevištní adaptace filmu Ať žijí duchové s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Mamma Mia! slavnostní derniéry:

30. 12. v 19 hodin
31. 12. ve 14 hodin

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků