Hlavní obsah
Laco Deczi Foto: Petr Hejna

Laco Deczi & Celula New York vystoupí ve čtvrtek v Písku

Jeden z nemnoha tuzemských jazzových hudebníků, který se profesně výrazně prosadil v zahraničí, navíc v USA - domovině jazzu, dorazí se svými spoluhráči zakoncertovat i na jih Čech. Ve čtvrtek 10. listopadu zahraje v Písku.

Laco Deczi Foto: Petr Hejna
Laco Deczi & Celula New York vystoupí ve čtvrtek v Písku

Laco Deczi, rodák ze slovenského Bernolákova, který od roku 1985 žije v USA, si získal jméno a uznání již ve své domovině. Jednak v SHQ legendárního Karla Velebného a zejména pak v seskupení Jazz Celula, kde spolu s ním působili muzikanti jako Karel Růžička, Josef Vejvoda, Petr Král, Svatopluk Košvanec, Zdeněk Sarka Dvořák a Petr Kořínek. Jako ostatní členové Celuly působil v Jazzovém orchestru Českého rozhlasu.

Výrazná je i jeho herecko-muzikantská role ve snímku Kalamita režisérky Věry Chytilové z roku 1981, kde zcela civilně hraje sebe sama, roli napsanou přesně pro jeho živočišný naturel.

V písecké Divadelní kavárně s Jazz Celulou vystoupí i Decziho častý host, hráč na chromatickou foukací harmoniku Chris DePino. Koncert začíná ve 20 hodin.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků