Hlavní obsah
Odhalení sochy královny Alžběty II. Foto: Petr Mráček

Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin vzdává hold nejdéle vládnoucí panovnici na světě, britské královně Alžbětě II. Ta letos slaví 65 let na trůně a brzy také své 91. narozeniny.

Odhalení sochy královny Alžběty II. Foto: Petr Mráček
Královna Alžběta II. se vrací do Prahy

Na její počest ji muzeum Grévin uvítá ve své expozici. Slavnostní inaugurace proběhla v muzeu voskových figurín 22. března za účasti britské velvyslankyně v České republice Jan Thompson a nejvyšších zástupců Britské obchodní komory.

K oslavám královského výročí se připojilo i nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha a pod záštitou Britského velvyslanectví uspořádalo slavnostní inauguraci královniny voskové dvojnice. Královnu dorazila přivítat britská velvyslankyně Jan Thompson. Šanci na setkání s královnou v muzeu voskových figurín si nenechala ujít ani ředitelka Britské obchodní komory Marcela Černochová. Na počest britské královny zazněly známé melodie skupiny The Beatles v netradičním podání Telemannova kvarteta.

Slavnostní inauguraci uvedl René Kekely společně s Danielou Pedret, PR a marketingovou ředitelkou Grévin Praha. Na pódiu se objevila scénáristka a režisérka Pavlína Moskalyková, která bydlí hned vedle britské ambasády, a dostalo se jí vzdělání na anglické škole. Nechyběl ani stylista, vizážista a nově i návrhář Kája Pavlíček.

Nečekaná historická setkání

Je to téměř na den přesně dvacet jedna let, kdy britská královna Alžběta II. poprvé navštívila Prahu a setkala se s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. Byla tenkrát středa 27. března 1996 a britský královský pár u nás strávil tři dny. Kromě Prahy navštívili i Brno, kde je vítalo tisíce lidí. Královna Alžběta II. je prvním britským monarchou, který navštívil Českou republiku. Nyní se toto historické setkání zopakuje. I když jeho aktéři jsou tentokrát voskoví. Podoba obou soch je však dokonalá.

V muzeu Grévin jsou možná i další královská setkání. Vosková královna Alžběta se zde setkává s jedinou vládnoucí ženou na českém trůně císařovnou Marií Terezií. Britská královna dorazila právě včas, aby stihla oslavy 300. narozenin císařovny, které se kvapem blíží.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků