Hlavní obsah
Brno porazilo v posledním kole Znojmo Foto: Jan Pařík

Korfbalové extraligové finále si potřetí v řadě zahrají Brno a České Budějovice

Poslední kolo základní části korfbalové extraligy určilo, že ve finále proti sobě stanou obyvyklí rivalové - Brno a České Budějovice.

Brno porazilo v posledním kole Znojmo Foto: Jan Pařík
Korfbalové extraligové finále si potřetí v řadě zahrají Brno a České Budějovice

Finálové složení nejvyšší korfbalové soutěže bude třetí rok po sobě stejné. O titul si to na konci dubna rozdají už dlouho jasní finalisté z Brna a České Budějovice.

O finálové účasti Jihočechů rozhodly sobotní výsledky závěrečného dvanáctého extraligového kola. České Budějovice totiž porazily Prostějov a Brňané si podle očekávání poradili se Znojmem. Modří Sloni tak v tabulce sice mají stejně bodů jako Sokol, jenže na třetí místo je odsunuly horší vzájemné zápasy i skóre.

Splnili povinnost a na dálku sledovali, jak zahraje jejich sok. Českobudějovičtí korfbalisté doma přehráli 25:17 Prostějov a pak čekali, jak si povede Znojmo v Brně. Podle očekávání prohrálo a Jihočeši tak slavili finálový postup.

„S Prostějovem jsme už letos dvakrát padli, tak jsme byli v pozoru. Naštěstí nám hrálo vše do karet. Nastoupili jsme doma a v plné síle proti oslabenému soupeři. Hanáci postrádali několik opor. Mohli jsme si to pokazit jen sami. Soupeř však nic předem nevzdal a nedal nám nic zadarmo. Brzy jsme si však vypracovali náskok a ten pak udržovali,“ popsal českobudějovický kouč Ivo Kracík.

Duel byl zajímavý i z pohledu krále extraligových střelců. Před zápasem totiž na tom byl o jeden koš lépe českobudějovický Petr Pešák, jenže prostějovský čahoun Alexandr Vyroubal dal v sobotu sedm košů, zatímco Pešák „jen“ čtyři. Celkovým vítězem se tak s 52 trefami stal Vyroubal a pro v tabulce poslední Prostějov získal alespoň nějaký primát.

České Budějovice KCC Sokol - Prostějov SK RG  25:17

V Brně nic nepodcenili a regionálního rivala ze Znojma hráči Korfbal klubu přehráli 26:22. Brňané tak prohráli v sezóně jen jednou a s přehledem opanovali tabulku.

„Do zápasu trenér nasadil to nejlepší, co měl. Rozhodně jsme nechtěli prohrát a šli do zápasu s plným nasazením. Od začátku jsme vedli a hlídali si to. Už se těšíme na finále a velké haly v Budějovicích se nebojíme. Jihočechy u nich stabilně porážíme a věříme si i teď. Pro nás lepší finálový soupeř než Znojmo,“ podotkla brněnská opora Jiří Ziegler.

Brno KK - Modří Sloni YMCA Znojmo  26:22

Konečná tabulka po základní části extraligy:

1. Brno                         12    11    0    1    262:183    22

2. České Budějovice    12      5    0    7    220:222    10

3. Modří Sloni Znojmo  12      5    0    7    194:219    10

4. Prostějov                   12      3    0    9    187:239    6

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků