Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Martin Bílek

Klášterečtí florbalisté předvedli, že mohou konkurovat týmům z čela tabulky

V sobotu 26. ledna se v rámci OAFL odehrál další florbalový turnaj v Dolní Dobrouči, kde Sokol Klášterec nad Orlicí bojoval v pěti zápasech. Bojoval ve vyrovnaných utkáních se špičkou ligy, ale nedokázal vyhrát více než dvě utkání. Střelecká nemohoucnost pokračuje.

Ilustrační foto Foto: Martin Bílek
Klášterečtí florbalisté předvedli, že mohou konkurovat týmům z čela tabulky

Orlická amatérská florbalová liga se letos hraje už třetím rokem. Hraje se podle platných florbalových pravidel, které zajišťují dva rozhodčí. Pouze herní čas je upraven. Zápas se hraje 2 x 11 minut hrubého času. Čas se zastavuje pouze ve výjimečných situacích (zranění, nájezd, zašlápnutí míčku...). Liga se hraje formou turnajů.

Turnaj začal duelem mezi Sokolem Klášterec a Letohradem A. Letohrad A se vyhříval na prvním místě ligy, ale Klášterec hrál s vědomím, že už Letohrad dokázal porazit. Celý zápas určovali obraz hry klášterečtí, ale nedokázali prostřelit obranu a gólmana. Naopak Letohrad dokázal využít minimum šancí a vstřelit gól. Před koncem zápasu Klášterec odvolal gólmana a zkoušel hru v šesti, ale několik sekund před koncem dostali branku a utkání skončilo 2:0 pro tým z Letohradu.

Další utkání Klášterce bylo proti týmu Fbc Chrast, který byl před turnajem na druhém místě v tabulce. Od úvodního hvizdu bylo vidět nasazení Klášterce. Útočníci se sice moc neprosazovali střelecky, ale velmi dobře se vraceli a pomáhali obráncům. Právě obránci rozhodli tento zápas. Ještě v první půlce byl Martin Bílek faulován a hned po několika sekundách právě on vstřelil první gól utkání. V druhé polovině sice Chrast srovnal na 1:1, ale Klášterec pokračoval v dobré hře a střelou od půlky se prosadil druhý obránce Ondřej Kolda. Stav 2:1 pro tým z Klášterce vydržel až do konce utkání.

Následovalo utkání s posledním týmem tabulky, Sokolem Letohrad. Utkání nebylo jednoduché, ale tým Klášterce i přes lehké zaváhání vyhrál 3:1.

Souboj s Mistrovicemi, které byly předposlední, tým Klášterce značně podcenil. S vědomím, že to bude lehký zápas, nelze vyhrávat. Úvodní gól vstřelil Tomáš Mlynář, ale poté Mistrovice zabraly a zaskočili Klášterec. Byl to jediný zápas turnaje, kdy dostával soupeř hodně prostoru ke střele. V posledních minutách, kdy byl stav už 3:1 pro Mistrovice, se snažil Klášterec o vyrovnání, ale vysunutí obránců udělalo prostor pro break Mistrovic a ty potvrdily vítězství čtvrtým gólem.

Do posledního zápasu nezasáhl Adam Kalous, který si poranil kotník. Byl to zápas proti nejproduktivnějšímu týmu ligy, Lanškrounu. Hráči Klášterce se zamysleli po prohře s Mistrovicemi a pokoušeli se o menší zázrak. Už v prvních minutách poločasu se dokázal prosadit Václav Bílek a poslal Klášterec nad Orlicí do nečekaného vedení. V první půlce se snažil Lanškroun vyrovnat, měl i několik šancí, ale nervozita jim nedovolila vstřelit gól. V druhém poločase pokračovala vyrovnaná hra, ale Klášterec dokázal jen dvakrát zazvonit o brankovou konstrukci. Lanškroun svou vytrvalostí a i díky troše štěstí dokázal vyrovnat a těsně před koncem dokonce zápas otočit. Po výborném výkonu Klášterec prohrál 1:2, ale ukázal, že dokáže potrápit i nejlepší týmy. 

V brance Klášterce nad Orlicí se vystřídali dva gólmani, kteří ukázali své kvality. Tým Klášterce pokračuje už příští týden předposledním turnajem ligy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků