Hlavní obsah
Foto: Milan Haluška

Karvinští senioři diskutovali s odborníky o "šmejdech"

Někteří navštívili předváděcí akce, kde kvůli tzv. šmejdům přišli o desetitisíce, další zase navštěvují podomní prodejci. Právě o těchto tématech v úterý odpoledne besedovali karvinští senioři společně s vedením města a dalšími odborníky, a to ve velkém sále Městského domu kultury.

Foto: Milan Haluška
Karvinští senioři diskutovali s odborníky o "šmejdech"

Lidé hlavně z řad seniorů se dozvěděli mnoho užitečných rad a informací od zástupců České obchodní inspekce, Sdružení obrany spotřebitelů či zástupců města a městské policie.

Ptali se například na svá práva při uzavíraní smluv nebo na nekalé prodejní praktiky. Každý z přítomných odborníků vedl krátký výklad, který byl bohatý na informace například k novému Občanskému zákoníku.

V Karviné od loňského roku platí zákaz podomního prodeje. Město proto apeluje na všechny občany, aby v případě, že k nim zavítá podomní prodejce s výhodným placením energií či jakoukoliv nabídkou, neváhali zavolat městskou policii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků