Karvinský Motýlkářský trojboj zná své vítěze

Novinky, Milan Haluška

Aktualizováno

Stovky plavců se v sobotu sjely do karvinského krytého bazénu. Proběhl tam totiž další, již 16. ročník oblíbeného Motýlkářského trojboje.

Letos se závodů zúčastnilo 27 sportovních oddílů z různých koutů České republiky a nechyběli ani plavci z Polska.

Závodilo se podle pravidel plavání, soutěžního řádu a ustanovení rozpisu. Soutěž se plave jako závod jednotlivců. Disciplíny se pak plavou v rozplavbách přímo na čas. Každá kategorie se hodnotila samostatně.

V trojboji se vítězem stává plavec s nejvyšším bodovým součtem všech tří motýlkových disciplín. První tři plavci v každé kategorii obdrželi finanční odměnu, věcnou cenu a diplom.

Mezi ženami od 15 let se na prvním místě umístila Dominika Geržová z TJ Krnov, mezi dívkami od 13-14 let pak Barbora Janíčková z Brna a u dívek od 11-12 let zvítězila Zuzana Volovecká z Opavy.

U mužů od 15 let zvítězil Jakub Knesl z Ostravy, u chlapců od 13-14 let pak Štěpán Felgr z Prahy a u chlapců od 11-12 let Lukáš Andáši z Přerova.