Hlavní obsah
Foto: Milan Soukup

Kam v sobotu? Do Pouzdřan za vínem, do Popic za krojovou zábavou

Víno a tanec spolu jistě souvisí a vzájemně se vhodně doplňují. Zvlášť při tanci v krojích. Proč tedy nenavštívit dvě akce v sousedních obcích, které k sobě mají takto blízko?

Foto: Milan Soukup
Kam v sobotu? Do Pouzdřan za vínem, do Popic za krojovou zábavou

Hned dvě zajímavé události se sešly na jeden den do sousedních vesnic - v sobotu 27. dubna se od 13 hodin pořádá v Pouzdřanech druhý ročník koštu vín a večer od 20 hodin se v Popicích koná závěrečná zábava místní taneční školy, samozřejmě otevřená pro širokou veřejnost.

Pouzdřanský košt zatím za sebou nemá příliš dlouhou historii - jde teprve o druhý ročník. Ale i tak si své příznivce již stačil najít - vloni dorazilo 175 návštěvníků, kteří mohli okusit přes 450 vzorků. Letošní paleta vín je ještě o necelou dvacítku širší a bohatší. Aby víno dobře chutnalo, bude od čtvrté hodiny odpolední hrát cimbálová hudba Notečka. K zakousnutí budou na místě maďarské a zabijačkové speciality a také zvěřinový guláš. Specialitou bude káva z místní rodinné pražírny.

V Popicích od září působila taneční škola, zaměřená hlavně na folklórní složku tance. Účastníci se tak učili, oproti obvyklým tancům, také třeba zlín, verbuňk nebo třasák. A na závěr jejich snažení pořádá taneční škola právě tuto zábavu. K tanci bude celý večer hrát dechová kapela Lácaranka. Jako speciální host večera vystoupí Jožka Černý. Ve 22 hodin se uskuteční soutěž ve verbuňku, kdy bude hrát cimbálová hudba Notečka. Pro hladové návštěvníky bude k dispozici grilované maso a ti žízniví mohou svou touhu naplnit v nabídce místních vín.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků