Hlavní obsah
Foto: Zdeněk Němec

Kabaret Astragal se loučí, derniéra je vyprodaná

Kabaret Astragal, dráždivý příběh mladé delikventky Albertine a jejího přítele Juliena, kteří tak trochu připomínají legendární gangsterskou dvojici Bonnie a Clyde, zmizí v sobotu 4. března z repertoáru Městského divadla Zlín. Derniéra je vyprodaná.

Foto: Zdeněk Němec
Kabaret Astragal se loučí, derniéra je vyprodaná

Astragal herci nazkoušeli pod vedení talentované režisérky Anny Petrželkové. Premiéru v divadelním klubu Dílna měl před třemi lety a za sebou má třicet repríz.

S inscenací divadelníci sklízeli úspěch nejen doma, ale i na festivalech v zahraničí. „Jedná se o autentický příběh o velmi spontánní ženě, která si dokáže užívat života naplno a ke které musí pocítit sympatie snad každý, přestože se neustále pohybuje na hraně zákona. A mnohdy i za ní,“ připomenul dramaturg Vladimír Fekar, který je zároveň autorem scénáře.

Hru napsal podle skutečných životních osudů francouzské spisovatelky Albertine Sarrazinové. „Své autobiografické romány psala ve vězení, ve kterém strávila takřka deset let svého kratičkého života. Ve Francii se z jejích knih staly bestsellery, nejen pro to, jak upřímně dokázala o svých zážitcích psát, ale také pro jejich nespornou literární kvalitu. U nás tak známé nejsou, ale je to velká škoda,“ doplnil Fekar.

Stěžejní úlohu v Astragalu hraje hudba, jejímiž autory jsou herci Tomáš David a Tomáš Červinek. S rolí Albertine Sarrazinové se rozloučí Marta Bačíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků