Hlavní obsah
Pstruh na kroupovém rizotu - regionální gastronomie s vůní jesenických řek. Foto: Tereza Schreiberová

Jeseníky budou v létě chutnat. Kulinářský festival se začíná péct

Jeseníky čekají v létě gastronomické hody. Chutě a vůně Jeseníků se budou linout z restaurací, kaváren i školních jídelen. Právě ty mají poslední možnost se do zajímavého projektu zapojit. Loňský ročník nabídl hostům výběr z tří desítek restaurací. Letos si chtějí pořadatelé posvítit na kvalitu.

Pstruh na kroupovém rizotu - regionální gastronomie s vůní jesenických řek. Foto: Tereza Schreiberová
Jeseníky budou v létě chutnat. Kulinářský festival se začíná péct

Chuť Jeseníků vloni zaujala i dramaturgy pořadu Toulavá kamera. Masové kuličky z nudlového těsta, Frýdeberský salát a další pochutiny hor pod Pradědem se tak dostaly na televizní obrazovky a zaujaly diváky v celém Česku. Také letos nabídnou vybrané restaurace tradiční jídla a pokrmy postavené na produktech Jeseníků.

"V letošním roce chceme restauratérům pomoci s kvalitou nabízených jesenických jídel. Připravili jsme proto pro kuchaře kurzy vaření, na kterých se seznámí s moderními trendy gastronomie a stylingu a způsobem přípravy regionálních jídel. Účast na takovém kurzu mají kuchaři festivalových restaurací gratis," láká účastníky spoluorganizátorka Dáša Krobotová. "Festivalové restaurace budeme samozřejmě propagovat o sto šest formou inzerce, letáků, osvědčila se i spotřebitelská soutěž," doplnila Krobotová. 

Festivalovou novinkou v letošním roce bude soutěž amatérů ve vaření. "Inspirovali jsme se oblíbeným televizním pořadem Prostřeno. Víc zatím nemohu prozradit," uvedla s úsměvem na rtech organizátorka Dáša.

Gastronomický festival Chuť Jeseníků bude zahájen v polovině června a potrvá až do konce září. Restaurace se mohou do projektu Chuť Jeseníků přihlašovat ještě týden. Pak bude pomyslná mapa festivalu uzavřena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků