Hlavní obsah
Tiskovka k muzikálu IAGO Foto: Petr Mráček

Janek Ledecký chystá v Praze nový muzikálový projekt

Když se zpěvák Janek Ledecký do něčeho pustí, je v tom vždycky hodně dřiny, potu, emocí, času, ale výsledek pokaždé stojí za to. Nejinak tomu bude u nového projektu, který Janek Ledecký v Praze připravuje. Jedná se o muzikál IAGO, který se začíná rodit v Divadle Hybernia.

Tiskovka k muzikálu IAGO Foto: Petr Mráček
Janek Ledecký chystá v Praze nový muzikálový projekt

Toto představení se již hraje v Bratislavě, ale jak Ledecký upozorňuje, stejná bude pouze výprava. „Samozřejmě převezmeme ty režijní postupy, které nejlépe fungují, ale jako po každé premiéře, jsem měl pocit, že by něco šlo udělat jinak a líp. A teď budeme mít v Praze šanci to dokázat,“ radoval se Janek Ledecký, který je autorem hudby a textů. Ve svém týmu měl rovněž hlavní slovo při výběru herců. 

Muzikál Iago vypráví příběh Shakespearova díla Othella, kde je hlavním hrdinou IAGO, který je ambiciózním pobočníkem právě Othella. Je to muž, který se pro dosažení vlastního úspěchu neštítí ničeho, je ulhaný a závistivý. Zkrátka zloduch každým coulem.

Režie je ujal již zmíněný Robert Johanson, který je uznávaným americkým choreografem a režisérem. V jeho přítomnosti se bude zkoušet během srpna a září. Celý tvůrčí tým se skládá asi z třiceti lidí, včetně uznávané módní návrhářky Beaty Rajské a významného kostýmního výtvarníka Romana Šolce. Dále bude na place padesát herců a tanečníků v alternacích, na odbavení každém představení se bude podílet třicet lidí nejrůznějších profesí.

Hlavní roli si zahraje právě Ledecký, který samozřejmě bude mít alternaci. Bude se střídat se zpěvákem a hercem Petrem Vondráčkem.

„Iago je zištný, vypočítavý křivák s velkou schopností manipulovat s lidmi. Nestydí se bez jakýchkoliv skrupulí ničit svému okolí život, a přitom klidně usínat. Proto jsem rád, že si své postavy nepouštím úplně k tělu. Prakticky vůbec, což je správné, protože člověku by z toho taky mohlo přeskočit. Odpoutám se pár minut po výkonu a je ze mě zase ten standardní Petr Vondráček,“ řekl Petr, který bude mít poprvé čest hrát ve hře nejznámějšího anglického dramatika.

Ženskou klíčovou postavou je v tomto díle Desdemona, Othellova manželka, na niž začne její choť, díky Iagovým intrikám, žárlit. Role se zhostí mladá talentovaná zpěvačka Anna Julie Slováčková.

Další důležitou rolí je zástupce Othella, šarmantní a sexy mladík Michael Cassio, kterého si zahrají David Gránský a Milan Peroutka.

„Těším se na spolupráci s Davidem Gránským, se kterým se alternujeme, i na Aničku Julii Slováčkovou. Jsou to vrstevníci a už na cestě do Bratislavy, kam jsme se zajeli podívat na muzikál na tamních prknech, jsme si užili hodně legrace. Já všechny kolegy osobně ještě neznám, ale těším se i na ně,“ radoval se Milan Peroutka, který je z účasti v Shakespearově díle skutečně nadšen. „Jeden čas jsem měl pocit, že jsem Romeo. Absolutně jsem hltal každý rým a zamiloval se celkově do Shakespeara. Jeho hry jsou zkrátka jedinečné, nadčasové a je v nich hořká pravda.“

Na jevišti budeme mít možnost také vidět Lukáše Adamce, Lucii Černíkovou, Dashu, Michala Novotného, Bořka Slezáčka, Martina Poštu, Markétu Poulíčkovou a mnoho další muzikálových hvězd.

Premiéra je zatím naplánována na 21. září v Divadle Hybernia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků