Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Mareš

Jak vzniká dokonalý záběr? Během komentované prohlídky fotografií Jaroslava Mareše v muzeu v Poličce se dozvíte, co autora vedlo k zachycení tváří, postav a předmětů. Co za příběhy se skrývá ve vystavených fotografiích nebo co zachycují…

Foto: Jaroslav Mareš
Jan vzniká dokonalý záběr?

V neděli 23. října ve 14 hodin sám autor představí návštěvníkům na padesát fotografií, mezi kterými naleznou jak ty nejnovější, tak i ty, které mohou znát z dřívějších výstav. Dozví se, jaké příběhy fotografie zachycují, jaká tajemství skrývají, a mnohdy budou návštěvníci překvapeni zachyceným detailem.

A je to právě trénované oko fotografa, který ví kdy a za jakých podmínek stisknout spoušť aparátu. A takové oko Jaroslav Mareš má. Je úspěšným fotografem a jeho práce byly vícekrát publikovány ve fotografických časopisech. Získal na dvě desítky ocenění, mj. několik cen Národní soutěže amatérské fotografie, jeho snímky jsou ve Sbírce české fotografie Svazu českých fotografů.

„Focení jako koníček mne provází od dětství, intenzivněji se mu věnuji od nástupu digitální fotografie. Rád fotím lidi v jejich přirozeném prostředí, portréty, život ve městě nebo detaily architektury. V mých snímcích naleznete většinou velmi všední věci, na které zkouším najít nevšední pohled. Do svých fotografií se snažím vnést klid a řád, neboť obojího se nám nedostává. V posledních letech se věnuji i foto-grafice a montážím,“ uvedl Jaroslav Mareš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků