Hlavní obsah
Jarní prázdniny není nutné trávit pouze na horách Foto: www.visitfm.cz

Jak si užít o jarních prázdninách město pod Beskydami

Jarní prázdniny není nutné trávit s dětmi pouze na horách. Spoustu aktivit nabízí také Frýdek-Místek, který se nachází pouhých 15 kilometrů od Beskyd. Turistické informační centrum Frýdek-Místek přináší pár tipů, jak si je užít.

Jarní prázdniny není nutné trávit pouze na horách Foto: www.visitfm.cz
Jak si užít o jarních prázdninách město pod Beskydami

Za poznáním 

Nenechte si ujít nově otevřenou expozici Beskydy – příroda a lidé na frýdeckém zámku, která ve 13 místnostech dokumentuje historii a současnost lidí beskydského regionu. Expozice je koncipována tak, že návštěvníka provází stejným způsobem, jakým lidé míří do hor. Díky novým interaktivním prvkům budete rozeznávat zvuky zvířat, nebo se dozvíte spoustu zajímavých informací z frýdeckomístecké a beskydské historie, etnografie, geologie, botaniky a dalších oborů, které dohromady utvářejí celkovou mozaiku Beskyd.

Společně s návštěvou zámku si na pokladně vyzvedněte hrací kartu a vydejte se na 2 kilometry dlouhou trasu, na které je potřeba vyřešit 15 úkolů. Hledačka Okolo frýdeckého zámku cestička vás zavede do tří zámeckých parků, kde si užijete spoustu zábavy a dozvíte spoustu nových informací.

Relax a zážitky s výhledem na Beskydy

Užijte si relax na krytém aquaparku na Olešné s úžasným výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Nezapomenutelné zážitky si děti odnesou díky vodním radovánkám na divoké řece či 98 metrů dlouhému tobogánu s videoprojekcí. S těmi nejmenší mohou rodiče zavítat do malého dětského bazénu s vodními atrakcemi.

Pobyt v aquaparku spojte i s procházkou kolem přehrady Olešná, kde si mohou děti zadovádět na venkovním multifunkčním hřišti.

Ochutnejte zázrak z medu

Využijte jedinečnou příležitost nahlédnout do "kuchyně" Marlenky a zjistěte, jak se vyrábí na unikátní výrobní lince světově známé medové dorty, kuličky a další výrobky.

Během prohlídky se mimo jiné seznámíte také s historií výroby medového dortu, jak se do Frýdku-Místku dostal a ochutnáte všechny medové dobroty, včetně výtečné originální kávy. Na závěr prohlídky můžete navštívit „obchůdek“ a nakoupit si medové výrobky za zvýhodněné ceny.

Frýdek-Místek jako na dlani

Vystoupejte na úbočí hory Kabátice, a poté ještě 93 schodů a mějte Frýdek-Místek jako dlani. K rozhledně vás navede turistické značení z obce Chlebovice, přístup na rozhlednu je volný. Po zdolání rozhledny navštivte pobočky Turistického informačního centra Frýdek-Místek, kde si můžete zakoupit turistickou známku č. 1472 nebo vizitku.

Ve většině subjektů je možné využít také návštěvnickou kartu plnou výhod Beskydy Card.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků