Hlavní obsah

Industriální pohádky v brněnském Technickém muzeu

Všem věkovým kategoriím dětí je určena Pohádková industriální sobota, která se bude konat 12. března v Technickém muzeu Brno. Akce je doprovodným programem výstavy Mapa příběhů / Technické dědictví Moravy a Slezska.

Industriální pohádky v brněnském Technickém muzeu

Výstava mapuje období industrializace Moravy a Slezska, neopomíjí přirozeně město Brno, které se v 19. století proslavilo svým textilním průmyslem.

Právě zajímavosti z historie a průmyslu se propojí s orientací na děti, jejich zaměření a zájmy s přihlédnutím na různé věkové skupiny. Vše v rámci industriálního tématu. Na děti čekají praktické ukázky a zábavné soutěže např. z hutnictví, hornictví, textilu, energetiky, ale také četba pohádek nebo divadelní představení.

Účastníci si představené obory přiblíží hravou, interaktivní formou. Při textilu si děti vyzkouší, jak se navléká jehla a přišije knoflík, zasoutěží si v určení nejznámějších textilních materiálů. Prostřednictvím hry se dozví o historii průmyslu Brna, prakticky procvičí postřeh, znalosti i motoriku.

Program Pohádkové industriální soboty začíná od desáté dopolední a končí v pět odpoledne.

Výstava Mapa příběhů je otevřena od 10. listopadu 2015 a potrvá do 31. března 2016. Dospělým nabídla a nabízí řadu dalších doprovodných akcí v podobě přednášek a exkurzí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků