Hlavní obsah
Organizátoři připravují i výstavu fotografií z kalendáře TIME. Foto: TIME 2016 - Ivan Mladenov

Hvězdy nafotily vysněná povolání onkologicky nemocných dětí

Martin Stránský jako záchranář, Pavel Horváth jako kuchař nebo Mahulena Bočanová jako zpěvačka – to jsou tři z celkem dvanácti známých osobností, které na fotografiích Ivana Mladenova ztělesnily vysněná povolání malých pacientů Fakultní nemocnice v Plzni.

Organizátoři připravují i výstavu fotografií z kalendáře TIME. Foto: TIME 2016 - Ivan Mladenov
Hvězdy nafotily vysněná povolání onkologicky nemocných dětí

Výsledkem je unikátní kalendář s názvem TIME 2016, jehož křest se odehrál 4. prosince v plzeňském hotelu Angelo na charitativním večeru s názvem Andělské nadělení. 

Za projektem TIME – Daruj čas stojí trojice přátel: pěvkyně Jana Marie Kateřina Korbelová, vizážistka a stylistka Dita Bezděková a fotograf Ivan Mladenov. Na začátku byla snaha pomoci finančně rodinám onkologicky nemocných dětí, které i po skončení léčby potřebují nakupovat přípravky na zvýšení imunity, speciální zdravotní pomůcky a hygienické potřeby.

„Nejdřív jsme si s dětmi povídali a hledali pro fotografie společně téma, které by je bavilo. Jejich představy budoucího povolání nás nadchly a stejně tak nadchly i osobnosti, které jsme oslovili. Role jsme vybírali podle jejich založení – například Míra Hejda má blízko k autům, nejen pořadem Limuzína, Báru Munzarovou známe jako lékařku ze seriálu a Jaro Smejkal je fanoušek Hvězdných válek. Jen Martin Straka má prý ke kutilovi daleko,” prozradila Dita Bezděková.

Z hokejisty Ryana Hollwega se v kulisách zámku Nebílovy stal dokonalý rytíř, modelka Gabriela Dvořáková-Bártová zavzpomínala na svá studia na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a vyfotila se jako paní učitelka, zatímco její kolegyně Lucie Křížková-Váchová se na stránkách kalendáře představuje ve své skutečné roli modelky. Zpěvák Marek Ztracený se posadil za bubny a herečka Dana Verzichová se stala zdravotní sestřičkou, stejně jako v seriálu.

Strážný anděl celého kalendáře má tvář herečky a moderátorky Taťány Krchovové a nechybí ani fotografie dětí, jejichž přání jednotlivé snímky inspirovala.

Titulní stranu zdobí trojice Andílků  - dívek ze stejnojmenného pěveckého sboru Jany Marie Kateřiny Korbelové.

Kalendář v ceně 280 korun je k dostání na třech místech v Plzni - třeba ve studiu Design Block ve Smetanových sadech.

Celá částka z prodeje kalendáře poputuje na konto Nadačního fondu Šance onkoláčkům.

Organizátoři připravují i výstavu fotografií z kalendáře TIME. Snímky ve velikosti 120 x 85 cm budou nejprve v lednu a únoru k vidění v Umělecké kavárně Regner Café Plzeň, v červnu ve Velké synagoze a v listopadu v prostorách hotelu Golden Fish. O dalších výstavních místech organizátoři jednají a budou o nich včas informovat.

Celý projekt vyvrcholí v prosinci 2016 charitativní dražbou velkoformátových fotografií, jejíž výtěžek rovněž poputuje na konto nadace Šance onkoláčkům.

„Chtěli bychom poděkovat za pomoc všem, kteří nám pomohli fotografování realizovat, a také lidem, kteří si kalendář koupí a přispějí tak Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům,” dodala za celý tým Dita Bezděková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků