Hlavní obsah

Hravá historie seniory potěší a děti zabaví

Spolek Integrace 3P sídlí od svých počátků v centru Prahy. Kdysi vznikl díky organizaci Pomůcky 3P Praha a velmi úzce spolupracují až do současnosti. V době koronavirové opět spojily své síly a spustily 22. dubna pro své klienty aplikaci Historie Hrou vhodnou pro děti, rodiče, babičky i dědečky.

Hravá historie seniory potěší a děti zabaví

Doba koronavirová je dlouhá nejen pro děti, ale i pro seniory, kteří se opravdu bojí vycházet. Mají přečtené již všechny knihy, co doma našli, časopisy od sousedů se mnozí bojí půjčovat a internet už je příliš nebaví. Stěžují si, že skladba textů vůbec není pestrá, jako bývá za běžných dnů. Řada z nich si stěžuje, že nemohou odolat titulkům a každodenně se noří do klubek smutných nití o koronaviru a oznámení o úmrtí známých osobností…

Toto zjištění vedlo Integraci 3P k okamžitému jednání, aby své seniory potěšila, děti zabavila a dospělým dala trochu prostoru, kdy děti nezlobí, nebo aby také zapátrali ve svých vědomostech. Organizace oslovila majitele licence, vstřícnost byla neuvěřitelná. Bez složitých diskuzí vytvořil speciální licenci pro Integraci 3P a její klienty. Uvolnil zdarma do konce roku 200 uživatelských vstupů a rozšíření se nebrání.

Aplikace Historie Hrou je soubor propracovaných veršovaných hádanek, které s velkou pílí vytvořila známá historička a genealožka Tereza Dvořáková, která předsedá České genealogické a heraldické společnosti. Zajímavý koncept tak trochu nahrazuje trénink kognitivních funkcí, který chybí především seniorům, který je vždy i malým společenským setkáním, ale i podporou komunitního života.

Zajímavě pojatý koncept, který k luštění využívá formu šifer, považuje Integrace 3P v tomto čase za obzvlášť zajímavý a přínosný projekt malého rozsahu s neuvěřitelně vysokým efektem. Hádanky v sobě totiž skrývají indicie odkazující na známé historické osobnosti, zajímavá místa a události.

Pokud informaci luštitel neví, musí ji aktivně vyhledat v naučných knihách či internetu. Oživení si historie může být skvělou zábavou, když jste sami doma nebo klidně i s rodinou. Má i prokazatelný přínos pro trénování kognitivních funkcí, kdy uživatel musí informace utřídit, řadit do logických souvislostí a spojovat nebo je vyhledat, pokud je tedy neví. Pokud odpovědi zná, je to velice příjemné zjištění i opakování, které jistě posiluje i národní hrdost v nás.

Aplikaci Historie Hrou podporuje Asociace učitelů dějepisu České republiky (zkr. ASUD). Aplikaci si lze bezplatně vyzkoušet prostřednictvím odkazu: http://historiehrou.cz/

Integrace 3P velice děkuje za poskytnutí speciální licence společnosti Virok univers a věří, že u tohoto prvního počinu nezůstane.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků