Hlavní obsah
Studenti hodonínské průmyslovky strávili 4 dny v Londýně. Hostel Park Villa London Foto: Jana Slováková

Hodonínští studenti čtyři dny objevovali krásy Londýna

Poprvé letadlem. Splněný sen vidět Arsenal. Nakupovat na Oxford street. Na vlastní oči spatřit obrazy starých mistrů - a další podobné věty byly slyšet od studentů třetích ročníků SŠPU Hodonín, kteří se letos vypravili objevovat krásy Londýna, poprvé v historii letecky.

Studenti hodonínské průmyslovky strávili 4 dny v Londýně. Hostel Park Villa London Foto: Jana Slováková
Hodonínští studenti čtyři dny objevovali krásy Londýna

Každoroční zájezd třetích ročníků hodonínské střední školy do zahraničí se letos opravdu vydařil. Poprvé cestovali jeho účastníci do anglické metropole letecky a na trase SŠPU Hodonín - Brno Tuřany - London Luton - Park Villa Boutique Hostel London - London Stansted - Brno - SŠPU Hodonín si užili čtyři skvělé dny přímo v srdci Londýna.

Nevynechali žádnou památku, kterých je Londýn opravdu plný, cestovali samostatně známými londýnskými autobusy "doubledecker" a také vyhlášeným londýnským metrem. Stali se na 96 hodin zkrátka obyvateli Londýna.

Studenti výtvarných oborů mohli oči nechat v Londýnské galerii, studenti Stavebnictví obdivovali architektonické skvosty starých dob, které hrdě stojí v těsné blízkosti skleněných mrakodrapů. Dámy si užily "shopping" na vyhlášené nákupní ulici Oxford street, zatímco pánové si zajeli na Emirates stadium na prohlídku útrob domovského stánku týmu Arsenal.

Zkrátka všichni si přišli na své a Big Ben, Tower, Westminster, London Eye a další překrásné památky obdivovali všichni společně. Dokonce výměna stráží u Buckinghamského paláce a taky zvedání mostu Tower Bridge s prosklenou podlahou neunikly jejich pozornosti.

Procházka kolem řeky Temže a noční projížďky Londýnem byly jen třešničkami na dortu. Počasí jim přálo, i když nebyl by to ani Londýn Londýnem, aby občas i nemrholilo.

Hostel Park Villa byl skvělým útočištěm s velmi útulným prostředím a ochotným personálem. Patřil na čtyři dny jen jim.

Nebylo samozřejmě všechno jen zalité sluncem a drobná klopýtnutí se nevyhnula ani této výpravě: a tak se cestovalo s rukou v sádře již z Hodonína, ztratila se a následně našla Oyster karta, zápasilo se s automatem na karty v metru, který se zdráhal vydat Oyster kartu dobrovolně, bolela noha, jedna nejmenovaná kantorka neprošla žádnou z letištních kontrol bez zvuku rentgenového rámu a nakonec se na letišti ve Stanstedu ztratila letenka i s cestovními doklady. Vše se nakonec podařilo vyřešit a studenty tyto životní zkušenosti posunuly zase o kousek dál. Problémy jsou zkrátka od toho, aby se řešily.

Velké poděkování tak patří hlavně cestovní kanceláři CK IRRA, která celý zájezd naplánovala kvůli různému zaměření oborů a zájmu studentů přímo na míru. Vše podle přání průmyslovky. Majitelé CK IRRA Zbyněk Ingr a Petra Ingrová byli zároveň úžasnými průvodci. Zájezd byl připraven na jedničku s hvězdičkou. Studenti si kromě perfektní organizace pochvalovali hlavně nové informace, které se jim budou hodit příští rok k maturitě z Angličtiny a taky z Dějin výtvarné kultury.

London, see you next year again?

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků