Hlavní obsah
Foto: archiv

Hardrocková veličina Jeff Scott Soto míří do Brna

Jeff Scott Soto míří do Brna. Ne proto, že tato moravská metropole je zlatou lodí plnou děvčat, kterak zpíval Mládek, leč představit naživo s hutnou podporou kapely své poslední album Inside The Vertigo.

Foto: archiv
Hardrocková veličina Jeff Scott Soto míří do Brna

Evropské turné Live In The Vertigo Tour 2015 má zastávku i v naší vlasti, a to konkrétně v Brněnském klubu Melodka - oproti poslednímu loňskému výjezdu na evropské tažení to bude jediný tuzemský koncert (v dubnu 2014 vystoupil Jeff Scott Soto u nás na dvojici koncertů v Olomouci a v Plzni).

Jeho koncertní i studiová činnost se zprofesionalizovala v jeho osmnácti letech, kdy působil u Yngwie Malmsteena. Nazpíval jeho první dvě alba Rising Force a Marching Out, a i později byl přizván na devátém albu Inspiration tohoto významného rockového kytaristy, rodáka ze Švédska, působícího od 80. let v USA.

Sotovo jméno je dále spojeno např. s kapelami Talisman. W.E.T, Journey, spolupracoval s veličinami jako Brian Mayem či Axel Rudi Peel, pravidelně vystupoval jako jedna z hvězd v muzikálu Trans-Siberian Orchestra. Byl i členem super kapely Soul SirkUS, tvořené respektovanými muzikanty, kterými jsou kytarista Neal Schon (Carlos Santana, Journey), baskytarista Marco Mendoza (Thin Lizzy, Black Star Riders) a bubeníci Deen Castrobovo (Journey, Ozzy Osbourne,  Steve Vai…) nebo Virgil Donati (Ring of Dire, Planet X…).

Kromě toho samozřejmě jeho aktivity směřovaly k vydávání vlastních alb, k dnešnímu dni v počtu šesti titulů. Průřez jimi i ohlédnutí za jeho hudebním putováním spolu s novinkami bude pochopitelně tvořit základ repertoáru koncertu, na kterém ho doprovodí se kytarista Jorge Salan, baskytarista David Z Rock, bubeník Edu Cominato a BJ u kláves – tedy kromě změny na postu baskytaristy stejná kapela, jako loni.

Koncert se uskuteční 29. září od 20 hodin v klubu Melodka, Kounicova 20, pořádá ho plzeňská agentura Ozzy a Potkan, kde je možno získat další informace i o dalších blížících se rockových koncertech zahraničních umělců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků