Hlavní obsah
Děti z Humpolce s Hankou Kynychovou, Kateřinou Fingralovou, Míšou Kuklovou a svými lektory Foto: Archiv Nadačního fondu Hanky Kynychové

Hanka Kynychová dává dětem z dětských domovů již celou dekádu šance obstát v životě

V neděli 2. dubna vystoupily vedle Michaely Kuklové, Davida Gránského, Martiny Pártlové, Ivany Korolové či Bořka Slezáčka děti z dětského domova Humpolec v muzikálu Alenka v kraji zázraků. Hostila je pražská scéna divadla Hybernia. Je to právě partička těch dětí, které tancem a zpěvem doslova žijí.

Děti z Humpolce s Hankou Kynychovou, Kateřinou Fingralovou, Míšou Kuklovou a svými lektory Foto: Archiv Nadačního fondu Hanky Kynychové
Hanka Kynychová dává dětem z dětských domovů již celou dekádu šance obstát v životě

Je obecně známo, že pohyb a endorfiny z něj pomáhají bojovat se strastmi i starostmi, které jim život připravil. Cvičitelka Hanka Kynychová to dobře ví a již dlouhá léta se věnuje volnočasovým aktivitám dětí v dětských domovech. V rámci svého projektu Hejbejte se a zpívejte se snaží svým týmem děti posunovat.

Projekt Hejbejte se a zpívejte má několik tanečních kategorií a jako třešnička na dortu působí kategorie Muzikál. Jubilejní 10. ročník vyhrály děti z Humpolce. Díky vstřícnosti producentů muzikálu Alenka v kraji zázraků si děti z Vysočiny za odměnu zazpívali a zatančili vedle opravdových muzikálových hvězd na scéně divadla Hybernia.

O tom, že je tanec a zpěv opravdu smyslem života mnohých dětí bez zdravých rodin, svědčí i fakt, že jeden z humpoleckých tanečníků v září nastoupí na pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka.

„Roky tuto kategorii vyhrával Dětský domov Tišnov, ale v rámci desátého ročníku je o prvenství připravil právě Humpolec. Kdoví, asi je to tím, že se hlavní protagonista Lukáš se připravoval na konzervatoř a šel do toho opravdu na plno. U dětí je vidět rok co rok velký pokrok a já jsem na ně moc pyšná,“ vysvětluje Kynychová.

„Když jsem dorazila na zvukovou zkoušku do divadla Hybernia, tak měly děti trému a svěřily se mi, že je pro ně zážitek, stát na divadelních prknech. Vždycky když vidím rozzářené oči dětí, tak si uvědomím, že ta práce má opravdu smysl. I když je to někdy náročné, anebo třeba na úkor vlastní rodiny,” dodala.

Aby Kynychová neměla výčitky svědomí, že nedělní dopoledne netráví s rodinou, vzala s sebou nejen děti, ale také manžela. Celá rodina se vzpamatovává z náročného období, kdy společně budovali nové fitko na pražské Pankráci.

„Bylo to pravdu náročné období, proto se teď snažíme být hodně spolu a také odpočívat. Odpočinek totiž budu potřebovat, protože už 28. května startuje 11. ročník projektu Hejbejte se a zpívejte,“ připomněla aktuálně Kynychová.

Na otázku, zda si od charitativní činnosti nechce odpočinout, odpověděla: „Ta myšlenka mě na chvíli napadla, ale hned jsem jí zneškodnila. Nechci být další člověk, který děti zklame a opustí je. Já a můj tým jsme součástí života dětí i tet v dětských domovech a nebylo by fér je opustit jenom proto, že jsem více unavená. Spoléhám na svůj tým a věřím, že si 11. ročník užijeme jako všechny předešlé.“

O tom, že má cvičitelka podporu rodiny nebylo pochyb, manžel tleskal vystoupení humpoleckých dětí jako o život. Partu netrhal ani téměř plnoletý Filip, který by již mohl mít své koníčky, ale i tak přišel mámu podpořit. Navíc dcerky Alexandra a Sofie se věnují pohybu pravidelně, Alexandra dělá gymnastiku a Sofie latinsko-americké tance, a je jen otázkou času, kdy se do projektu Hejbejte se a zpívejte zapojí i ony, coby maminčiny zručné asistentky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků