Hlavní obsah
Hana a Petr Ulrychovi Foto: archív Supraphon

Hana a Petr Ulrychovi slaví půlstoletí společného hraní a zpívání

Petr Ulrych slaví 21. února sedmdesátku, Hana se narodila 31. března 1949 a společně už hrají a zpívají neuvěřitelných padesát let.

Hana a Petr Ulrychovi Foto: archív Supraphon
Hana a Petr Ulrychovi slaví půlstoletí společného hraní a zpívání

Připočteme-li k tomu ještě čtyřicet let od narození jejich skupiny Javory a pětileté výročí mladšího bratříčka Javory beatu, máme tady důvod k oslavám několika významných výročí jedinečné hudební legendy.

Brněnští, či spíše moravští představitelé big beatu, chytrého popu, tematických albových projektů, nenásilného kontaktu s folklórem i návratu k elektrickým kořenům nabídnou na novém trojalbu více než tříhodinový pohled na skvělou hudební kariéru. 3CD pod názvem Hana & Petr Ulrychovi - Půlstoletí vyjde u Supraphonu 7. března.

Petr Ulrych a hudební publicista Pavel Víšek vybrali ze supraphonských, pantonských či rozhlasových archivů a katalogů dalších firem téměř šedesátku nahrávek. Až na drobné výjimky poskytuje chronologické seřazení velmi dobrý přehled vývoje muziky, hlasů, aranží i textů.

Kompilace začíná v roce 1964 s „Big beatem divadelní skupiny Dibetra“, v následující sestavě nechybí nic z podstatných zastávek na hudební cestě Ulrychovců, vydáním dotažených až do roku 2012. Šedesátky s Vulkánem, Atlantisem i srpnovým Zachovejte klid. Sedmdesátky a dál s Bromem, BROLNem a Javory, i poslední roky s Javory Beatem, to všechno tvoří na třech discích unikátní celek. A k tomu výpravný booklet s dokumentací, historickým shrnutím, komentáři kritiků i přátel a zajímavými fotografiemi z rodinného a kapelového archivu. 

Letošní rok bude plný mimořádných aktivit Hany & Petra Ulrychových, od speciálních koncertů (brněnský start již 16. března v Mahenově divadle zaznamená a odvysílá Česká televize), přes rozhlasový dokument či TV portrét až po zpěvník a knihu. 3CD Hana & Petr Ulrychovi - Půlstoletí je k tomu vítaným zvukovým doplňkem, skvělou hudební historií s přesahem do zajímavé současnosti, dokladem úspěšně nekončícího hledání těch nejpěknějších melodií k potěše posluchačů už několika generací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků