Hlavní obsah
Foto: zámek Loučeň

Gurmánské slavnosti s živou kulinářskou show poodhalí tajemství královských pokrmů na Loučeni

Letos poprvé se brány loučeňského zámku první říjnovou sobotu otevřou zdarma všem, co rádi hodují. Král Mlsoň zve všechny milovníky dobrého jídla a vybraných delikates na Slavnosti mlsných jazýčků. Královský kuchař předvede živou kulinářskou show, která poodhalí tajemství královských pokrmů.

Foto: zámek Loučeň
Gurmánské slavnosti s živou kulinářskou show poodhalí tajemství královských pokrmů na Loučeni

Celosvětově známý sýr Philadelphia se rozhodl ve spolupráci se zámkem Loučeň uspořádat pro všechny, co se této kulinářské akce zúčastní, ochutnávky vybraných specialit po celý den a vstup zdarma. Těšit se můžete nejen na sýr Philadelphia, ale i na lahůdky Cajthaml, uzenářství Krásno, nápoje Moštík, paštiky Pâté du Chef a mnoho dalších.

Účastníci gurmánských oslav se mohou zapojit i do napínavého souboje kuchařských dvojic. Odvážlivci z řad veřejnosti budou mít šanci předvést své kuchařské umění a získat hodnotné ceny.

Nejen tato soutěž je zaměřena na kuchařské řemeslo. Královský kuchař předvede pod modrou oblohou živou kulinářskou show, která poodhalí tajemství královských a pohádkových pokrmů.

Pro malé návštěvníky je připraveno pohádkové putování za poznáváním chutí, ve kterém se setkají s různými pohádkovými bytostmi a dostanou jedinečnou šanci splnit si s nimi nevšední úkoly.

Pro děti jsou dále připraveny soutěžní disciplíny, například stavba královského hradu z kostek cukru, dále pohádková představení v zámeckém amfiteátru, sklizeň bonbónovníku i oblíbené labyrintárium a lanové centrum zámku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků