Hlavní obsah
Přenosné bannery Foto: Petr Pavelka

Frýdek-Místek použil přenosné panely ke kulturním akcím k informovanosti o koronaviru

V těchto dnech byly po městě vylepeny velkoplošné plakáty s informacemi o krizové lince pro seniory a osamělé lidi, ale také informacemi o tom, jak snížit riziko nakažení koronavirem.

Přenosné bannery Foto: Petr Pavelka
Frýdek-Místek použil přenosné panely ke kulturním akcím k informovanosti o koronaviru

Plochy uvolnila městská organizace KulturaFM, která jejich prostřednictvím lákala na kulturní a společenské akce, které jsou nyní zrušeny. Plochy nabídla k využití městu. Je jich celkem deset, a to v různých lokalitách města, například na nejlidnatějším sídlišti Slezská ve Frýdku nebo Riviera v Místku nebo naproti polikliniky před prodejnou potravin.

„Byla by škoda tyto plochy nechat prázdné a nevyužité. Lidé jsou o koronaviru informováni a zprávy si sdílejí přes sociální sítě. Zejména starším seniorům jsou ale sociální sítě velmi vzdálené. Proto jsme využili dané nabídky a na plochy vylepili informace o lince pro seniory a osamělé lidi, která je k dispozici od pondělí do pátku a jejím prostřednictvím je možné objednat si nákup potravin, hygienických potřeb nebo léků,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že část plakátu patří informacím o hygienických pravidlech, jejichž dodržování pomáhá snižovat riziko nakažení.

Seniory se město snaží informovat také prostřednictvím letáku, na kterém jsou uvedeny základní informace a doporučení v době koronavirové epidemie. Dostali ho předsedové osadních výborů v okrajových částech města, aby jej distribuovali starším občanům a vylepován je také na bytových domech ve vlastnictví města.

„Distribuce má bohužel v této době své limity. Chtěl bych touto cestou požádal ty, kteří tuto zprávu čtou a bydlí v paneláku nebo cihláku, aby leták vytiskli a vyvěsili na nástěnku ve svém domě. Uděláte tak dobrou věc, přispějete k větší informovanosti seniorů, kteří většinou nemají facebooky a další sociální sítě a z celé situace mohou být přinejmenším velice nervózní a nejistí. Za spolupráci předem moc děkuji,“ vyzval náměstek primátora Marcel Sikora, který ocenil také spolupráci s tiskárnou Kleinwächter, která bannery na své náklady vytiskla, a organizací KulturaFM, která je následně po městě vylepila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků