Hlavní obsah
plakát Foto: kulturaFM

Frýdek-Místek patří sprejerům

Statutární město Frýdek-Místek letos slaví 750. výročí. Pro obyvatele i jeho návštěvníky připravilo spoustu zajímavých akcí. Patří mezi ně i Street art festival, který se koná po celý tento týden v malém podchodu pod Hlavní třídou spojujícím bývalé autobusové stanoviště s centrem města.

plakát Foto: kulturaFM
Frýdek-Místek patří sprejerům

„Podobný projekt se ve městě konal před třemi lety, kdy zářivými barvami ožil křížový podchod v Místku. Sklidil pozitivní ohlasy, proto projekt letos opakujeme. V první fázi vizuálně vylepšíme malý podchod, v červnu budou ozvláštněny plochy u haly Polárka a v září se uznávaní umělci street art a graffiti na čas usídlí v podchodu pod hlavním silničním tahem Beskydská směrem na ulici Palkovická,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Po celý tento týden bude 12 špičkových umělců pracovat v místeckém malém podchodu spojujícím centrum města s bývalým autobusovým nádražím.

„V jeho podzemní části i na zdech jeho bezbariérových přístupů budou vznikat velkoplošné malby na téma místních pověstí a legend. Umělci je ztvární svým vlastním stylem. Následně k nim budou přiřazeny i texty, takže vznikne jakási velkoplošná nástěnná kniha,“ přiblížil ředitel KulturyFM Jakub Tichý.

Plochy pro malby a nástřiky připravily městské technické služby. Bezbariérové venkovní vstupy do podchodu, ze kterých se uvolňovaly břidlicové obklady, byly opraveny, nově natřeny a připraveny pro uměleckou smršť.

Akci pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků