Hlavní obsah
náborový plakát Foto: MP F-M

Frýdek-Místek nabírá strážníky

Městská policie ve Frýdku-Místku láká do svých řad nové strážníky. Jejich nábor zahájila v těchto dnech. Přihláška, podmínky přijetí i kritéria pro splnění fyzických testů jsou zveřejněny na webových stránkách města. Do konce roku by mohlo u městské policie najít práci až dvanáct lidí.

náborový plakát Foto: MP F-M
Frýdek-Místek nabírá strážníky

„Již delší dobu máme podstav strážníků a od nového roku navíc odejdou od městské policie tři zkušení strážníci, protože nesplňují zákonem stanovené středoškolské vzdělání ukončené maturitou. Každoročně se musíme vyrovnat také s přirozenou fluktuací, kdy někteří strážníci přechází k Policii ČR nebo končí zcela. U městské policie je nyní zaměstnáno šedesát šest lidí, z toho je padesát devět strážníků a výpadek i dvou nebo tří z nich je velmi znát,“ přiblížil důvody náboru strážníků ředitel městské policie Milan Sněhota s tím, že strážníci působí nejen na území města, ale v rámci veřejnoprávních smluv vykonávají hlídkovou činnost také v Paskově a Sviadnově.

Zájemci o práci u městské policie se mohou hlásit již nyní. Konečný termín náboru stanoven není, a to i s ohledem na skutečnost, že ne všichni zájemci jsou schopni splnit fyzické a psychologické testy. Problémem je zejména fyzická zdatnost. Z deseti zájemců o práci strážníka splní fyzické testy v průměru pouze tři a ti ještě musejí projít i testy psychologickými. Nutno také dodat, že u fyzických testů jsou úspěšnější ženy.

Strážníkům město nabízí zajímavé profesní uplatnění za odpovídající finanční ohodnocení, ale také zaměstnanecké benefity - včetně stravenek, rizikový příplatek vyplácený měsíčně, kvalitní pracovně-lékařskou péči a dovolenou v délce pěti týdnů.

Cílem navýšení počtu strážníků je posílit hlídkovou službu a přispět ke zvýšení pocitu bezpečí u občanů města. Ve větší míře by se městská policie chtěla zaměřit na vandalismus, který je často spojený se znečišťováním veřejného prostranství a ničením soukromého i veřejného majetku, ale také na dodržování nočního klidu.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků