Hlavní obsah
Oprava komunikací ve Frýdku-Místku Foto: magistrát FM

Frýdek-Místek čekají dlouhodobé dopravní omezení a uzavírky

Doprava ve Frýdku-Místku nebude ani toto léto bez omezení. Dotkne se nejen řidičů, ale také cestujících v autobusech. Moravskoslezský kraj a státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v gesci Ministerstva dopravy ČR totiž v létě zahájí další opravy svých komunikací na území města.

Oprava komunikací ve Frýdku-Místku Foto: magistrát FM
Frýdek-Místek čekají dlouhodobé dopravní omezení a uzavírky

V červnu by měl kraj začít s opravou komunikace Lískovecká (II/477), vedoucí od Kauflandu směrem na Vratimov, doprava zde bude vedena v jenom pruhu v každém směru. Práce mají trvat 4 měsíce.

V červnu bude město realizovat opravu části třídy TGM ve Frýdku, a to od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd. Práce by měly za úplné uzavírky tohoto úseku trvat zhruba týden. Jeho povrch je již ve velmi špatném stavu a navíc právě tímto úsekem bude v dalších měsících vedena objízdná trasa pro osobní i autobusovou dopravu v souvislosti s dlouhodobou opravou ramp estakády, která bude v režii ŘSD.

V červenci začne ŘSD opravovat nájezdové a sjezdové rampy na estakádě (I/48, kolem soudu a Polárky a Frýdy). To znamená, že v první fázi nebude možný sjezd k okresnímu soudu, potažmo autobusovému stanovišti, ani výjezd od něj ve směru na Frýdek a následně ve druhé fázi bude uzavřena rampa v opačném směru, takže od Frýdku nebude možné sjet k hale Polárka, ale ani vyjet od ní ve směru na Místek. Doba prací na jedné rampě má trvat 7 měsíců, s přerušením během zimního období.

Tyto opravy zkomplikují dopravu. Dopad budou mít také na veřejnou autobusovou dopravu, což si vyžádá výlukové jízdní řády, omezené zajíždění na autobusové nádraží i zrušení nebo přesunutí některých autobusových zastávek.

Situace v MHD nebude snadná, a to zejména v návaznosti na uzavření ramp na estakádě. Autobusy budou směrovány převážně na třídu TGM, kterou ale využívají také řidiči osobních aut. Pokud by doprava v tomto místě kolabovala, je dost možné, že by město muselo přistoupit k omezení osobní dopravy na této komunikaci, aby zajistilo průjezd autobusům, které denně převážejí tisíce lidí.

Na území statutárního města je několik kilometrů silnic, které mají různé majitele. Hlavní a frekventované tahy patří nejčastěji státu nebo kraji, ostatní jsou ve správě města. Majitelé jednotlivých komunikací si sami určují způsob a termíny oprav.

Město se ale vždy snaží s realizátory oprav dohodnout nejschůdnější možné varianty, aby dopady na plynulost dopravy byly co možná nejmenší.

„V tomto případě se nám podařilo vyjednat, že opravy ramp estakády budou zahájeny až poté, co budou ukončeny opravy nedaleké Rubikovy křižovatky a mostu na třídě TGM, které jsou také spojeny s dopravními omezeními, a také poté, co opravíme spodní část třídy TGM, aby vydržela následný nápor dopravy, která tam bude vedena v rámci uzavírky ramp estakády,“ uvedl náměstek primátora Karel Deutscher.

Město se bude snažit o dopravních uzavírkách a omezeních informovat co nejaktuálněji, i když v prvé řadě by měl řidiče o opravách svých silnic informovat jejich majitel, což je v tomto případě MS kraj nebo ŘSD.

„Věříme, že i tyto opravy řidiči zvládnou a stejně jako v minulosti si najdou své vlastní objízdné trasy tak, aby se dotčeným úsekům vyhnuli,“ uzavřel náměstek Deutscher.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků