Hlavní obsah
V kostele sv. Markéty v Šonově na Broumovsku letos v sobotu 26. srpna vystoupí Martinů Voices. Foto: Kateřina Ostradecká

Festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretů

V kostele sv. Máří Magdalény v Božanově na Broumovsku bude 1. července zahájen 12. ročník festivalu Za poklady Broumovska. Deset letních koncertů českých i zahraničních interpretů bude opět lákat na jedinečnou atmosféru barokních kostelů v chráněné krajinné oblasti Broumovska.

V kostele sv. Markéty v Šonově na Broumovsku letos v sobotu 26. srpna vystoupí Martinů Voices. Foto: Kateřina Ostradecká
Festival Za poklady Broumovska nabídne letní koncerty špičkových interpretů

Koncerty festivalu Za poklady Broumovska se konají o prázdninách, vždy v sobotu od 18 hodin v jednom z deseti místních kostelů. Vstupné je stejně jako v předešlých letech dobrovolné. Výtěžek pak v závěru festivalu putuje na pomoc architektonicky unikátním kostelům, ve kterých se koncerty odehrávají. 

Program letošního ročníku, nad kterým převzalo záštitu Ministerstvo kultury, nabídne rozmanité hudební zážitky. Zahajovacího koncertu se 1. července od 18 hodin zhostí uznávaný český hobojista Vilém Veverka a Ensemble 18+. Chybět nebudou vystoupení přední české harfenistky Kateřiny Englichové, renomované operní pěvkyně Simony Houda-Šaturové, izraelského hornisty Saar Bergera nebo koncerty Zemlinského kvarteta a Martinů Voices. Sérii vystoupení ukončí 2. září v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově Jazzová mše Karla Růžičky s Kühnovým smíšeným sborem.

Festival doprovodí mezinárodní Letní hornové kurzy, které se uskuteční 7. – 12. srpna v broumovském klášteře. Účastníci kurzů se mohou těšit na výuku pod taktovkou izraelského hornisty Saar Bergera a českých hornistů Zuzany Rzounkové a Petra Hernycha. O klavírní doprovod se postará klavíristka Jana Goliášová. Bližší informace a přihlášky je možné nalézt na webu lhk.zapoklady.cz.

„Festival Za poklady Broumovska přináší posluchačům krásné koncerty s kvalitní klasickou hudbou již mnoho let a výtěžek koncertů slouží obnově krásných barokních kostelů. Na Broumovsku se také velmi intenzivně pracuje na podpoře regionu, i v neziskové oblasti, což jsou aktivity, kterých si vážím. A to jsou hlavní důvody, proč jsme velmi rádi festival letos podpořili. K Broumovu mám navíc velmi blízký vztah, protože bydlím v Jestřebích horách, na pomezí Broumovska a Trutnovska, je to krásná část našeho pohraničí a velmi rádi tam jezdíme,“ uvedl jeden z partnerů festivalu Rudolf Kasper.

12. ročník festivalu podpořili partneři MND a Kasper, Veba, Raiffeisen Leasing a Hobra-Školník, Státní fond kultury ČR, Královéhradecký kraj, Královéhradecká diecéze a místní farnosti, město Broumov, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Podnikatelský klub Broumovska, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Region Broumovsko a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích. Mediálními partnery 12. ročníku festivalu jsou Český rozhlas Hradec Králové, Opera+, Harmonie, Týdeník Rozhlas, PROPAMÁTKY a Naše Broumovsko.

Aktuální informace naleznou zájemci na webových stránkách festivalu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu. Festival pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov a obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků