Hlavní obsah
Deštivé dny; R. Krajčo a D. Švehlík Foto: foto: archiv Divadla Ungelt

Festival Dream Factory Ostrava se blíží, nabídne hvězdný program

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Petr Čtvrtníček, Jakub Prachař nebo Vojta Kotek - to jsou jen některé z hereckých hvězd, které se představí na festivalu Dream Factory Ostrava. Divadelní přehlídka se bude konat v termínu 4.-9. června v ostravských divadlech a v industriálním prostředí Dolu Hlubina.

Deštivé dny; R. Krajčo a D. Švehlík Foto: foto: archiv Divadla Ungelt
Festival Dream Factory Ostrava se blíží, nabídne hvězdný program

Festival Dream Factory Ostrava chystá pro své návštěvníky překvapení v podobě návratu Richarda Krajča na ostravské jeviště, představí se v úspěšné inscenaci Deštivé dny pražského Divadla Ungelt, která mu vynesla prestižní Cenu Thálie.

Skvělí herečtí představitelé a přesná režie Janusze Klimszy slibují silný divadelní zážitek.

„Před sedmi lety se Richard loučil s Bezruči rolí Toma v kultovní inscenaci Skleněný zvěřinec. Těší mě, že se po tak dlouhém čase objeví v Ostravě právě u Bezručů, navíc opět v režii Janusze Klimszy,“ řekl ředitel festivalu Tomáš Suchánek.

Uměleckou záštitu nad pátým ročníkem festivalu převzali herci a zároveň hudebníci Jakub Prachař a Richard Krajčo. „Jsem rád, že se můžu vrátit s něčím, co považuju za to nejlepší, co jsem mimo Ostravu vytvořil,“ říká záštita festivalu Richard Krajčo.

O neobyčejném úspěchu inscenace svědčí fakt, že Deštivé dny na scéně Divadla Ungelt jsou do konce sezóny beznadějně vyprodané, nejinak je tomu také v případě ostravských repríz. „Informace o návratu Richarda na jeviště Divadla Petra Bezruče vyvolala mezi diváky obrovský zájem, obě představení, která v rámci festivalu uvedeme, byla během dvou hodin vyprodána,“ uvedla tajemnice festivalu Stanislava Rožnovská.

Velký zájem byl také o nejnovější inscenaci Dejvického divadla. „Představení Racek s Ivanem Trojanem v roli Trigorina bylo více než měsíc před uvedením v Ostravě vyprodáno,“ dodává ředitel festivalu Tomáš Suchánek. Divácký zájem o festivalová představení je velký, téměř dvě třetiny představení jsou momentálně již plně obsazené.

Které inscenace by si divák rozhodně neměl nechat ujít? „Osobně se těším na Tichého Tarzana z brněnského Provázku, v titulní roli s Ivanou Hloužkovou, která za ni byla nominována na Cenu Thálie a získala Cenu Alfréda Radoka; na muzikál Divadlo Gočár, za kterého si Radoka odnesl Miloš Orson Štědroň a nesmím zapomenout na Budulínka oceněného Cenou Divadelních novin, kterého přiváží Naivní divadlo Liberec,“ prozradil tipy ředitel festivalu Tomáš Suchánek.

Divadelní přehlídku slavnostně zahájí originální inscenace Vinnetou Městského divadla Kladno. V hlavní roli se představí Vojta Kotek, v roli Old Shatterhanda mu bude sekundovat Jakub Prachař. Komedie mladého dramatika Petra Kolečka nabídne netradiční pohled na příběh o pokrevním bratrství ušlechtilého indiánského náčelníka a udatného greenhorna. Jakuba Prachaře budou mít možnost diváci zhlédnout také v představení Federer-Nadal, kde společně s Markem Taclíkem ztvární známé tenisové idoly.

Ostravští diváci budou mít díky festivalu Dream Factory Ostrava jedinečnou šanci zhlédnout vrcholná představení, která si odnesla ta nejprestižnější divadelní ocenění. Kromě špičkových her nebudou chybět debaty s umělci a tvůrci inscenací, premiérově bude vycházet zpravodaj mapující festivalové dění, ten bude mít na starosti kritik a publicista Vojtěch Varyš.

Kompletní program: www.dfov.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků