Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Beáta Sklářová

Evropský počítačový řidičský průkaz bude požadovat stále víc zaměstnavatelů

Umíte pracovat s počítačem? Máte už „evropský řidičák na počítač", který plní roli oficiálního dokladu o vaší aktivní znalosti informačních technologií? Význam certifikace ECDL roste. Věřte, že s vývojem požadavků na trhu práce bude „řidičák na počítač“ požadovat čím dál tím více zaměstnavatelů.

Ilustrační foto. Foto: Beáta Sklářová
Evropský počítačový řidičský průkaz bude požadovat stále víc zaměstnavatelů

Získat konkurenční výhodu při hledání zaměstnání, zvýšit si svou kvalifikaci a pracovní výkonnost, zefektivnit využívání výpočetní techniky - nejen tyto výhody čekají držitele certifikátu ECDL (European Computer Driving Licence čili Evropský počítačový řidičský průkaz). Platnost certifikátu je mezinárodní, proto umožňuje širší možnosti uplatnění na trhu pracovních sil i mimo území České republiky. 

Pro studenty vysokých škol je další velkou výhodou při získání certifikátu to, že většina vysokých škol uznává zápočet a zkoušku z předmětů absolvovaných v rámci těchto ECDL testů. Zaměstnavatelé zase mohou objektivně posoudit kvalifikaci svých zaměstnanců, zefektivnit jejich práci a tím zvýšit konkurenceschopnost firmy na trhu.

Testy ECDL jsou určeny pro běžné uživatele, u kterých se nepředpokládá předchozí hlubší vzdělání ani znalosti z oblasti počítačové techniky. Test má celkem sedm modulů a každý z nich lze splnit samostatně. Prověřují se znalosti základních pojmů, používání počítače a správy souborů, práce s textovým editorem, tabulkovým kalkulátorem, databázemi, tvorby elektronických prezentací a znalosti v používání internetu.

Po úspěšném zvládnutí testů obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát, který prokazuje úroveň znalosti práce na PC. Tento certifikát deklaruje, že jeho držitel úspěšně absolvoval mezinárodní testy a aktivně zvládá základní praktické dovednosti pro všestrannou a efektivní práci s počítačem.

ECDL testy lze skládat výhradně v testovacích střediscích akreditovaných k tomu účelu. Mezi tato akreditovaná testovací střediska patří i Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity. Novinkou je nová softwarová platforma pro testování ECDL - od nynějška zde testují také Windows 7 a Office 2010.

Více informací k testům ECDL v akreditovaném testovacím středisku na katedře informatiky a počítačů PřF OU najdete na: http://prf-czv.osu.cz/ecdl/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků